Ligowe przełamanie Uniwersytetu Radom. Wyjazdowa wygrana z ASPR Zawadzkie

Michał Nowak
Piotr Pezda (z piłką) w meczu z ASPR Zawadzkie zdobył 11 bramek.
Piotr Pezda (z piłką) w meczu z ASPR Zawadzkie zdobył 11 bramek. Tadeusz Klocek
Szczypiorniści Uniwersytetu Radom pojechali na mecz z ASPR Zawadzkie z jasnym celem - przełamać serię porażek. To zadanie udało się zrealizować, bowiem podopieczni trenera Mariusza Greli pokonali rywali 27:25.

ASPR Zawadzkie - Uniwersytet Radom 25:27 (16:15).
Uniwersytet: Sulima, Hernik, Baran - Pezda 11, Kubajka 5, Szmulik 4, Wiak 2, Mroczek 2, Pomiankiewicz 2, Pawelec 1, Socha, Gruszczyński, Jurgilewicz, Włoskiewicz.

Zespół z Radomia nie zaczął jednak najlpiej tego spotkania. Po 13 minutach było 8:5 dla gospodarzy. Uniwersytet odrobił dość szybko stratę (9:9), ale po chwili znów na prowadzeniu byli miejscowi (14:10). Pierwsza część gry zakończyła się minimalną wygraną zespołu ASPR Zawadzkie.

Po przerwie podopieczni trenera Mariusza Greli zaczęli odrabiać straty. Kluczowy okazał się fragment pomiędzy 38 a 53 minutą. Wtedy radomianie najpierw doprowadzili do remisu (19:19), a potem wyszli na prowadzenie (20:25), które dowieźli do końca i zapisali na swoje konto drugie zwycięstwo w sezonie 2017/18.

Teraz pierwszoligowych szczypiornistów czeka trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach. Następna kolejka rozegrana zostanie dopiero 4 i 5 listopada.