Litwa wygrała z Polską w eliminacjach do mistrzostw świata. 20 minut Michała Sokołowskiego

Michał Nowak
Michał Sokołowski (z piłką) z Rosy Radom zagrał w dwóch meczach kwalifikacji do koszykarskich mistrzostw świata z Węgrami i Litwą. Andrzej Romański / koszkadra.pl
Reprezentacja Polski przegrała na wyjeździe z Litwą 55:75 w meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw świata rozgrywanym w Kłajpedzie. 20 minut na boisku spędził Michał Sokołowski, zawodnik Rosy Radom.

Litwa - Polska 75:55 (13:17, 25:8, 18:14, 19:16)
Litwa: Bendzius 18, Butkevicius 12, Girdziunas 11, Orelik 9, Kairys 6, Gailius 5, Juskevicius 4, Ławrynowicz 4, Seibutis 2, Cepukaitis 2, Vasiliauskas 2, Giedraitis 0
Polska: Koszarek 12, Sokołowski 11, Wojciechowski 10, Karnowski 6, Kulig 5, Ponitka 3, Gruszecki 3, Zamojski 2, Gielo 2, Cel 1, Matczak 0, Łączyński 0

Na początku meczu oba zespoły grały dośc nerwowo. Polacy jednak dobrze zakończyli pierwszą część gry prowadząc po 10 minutach 17:13. Druga kwartę gospodarze rozpoczęli od serii sześciu zdobytych punktów z rzędu. Litwini grali świetnie w ataku i po pierwszej połowie ostatecznie prowadzili 38:25.

QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa?

Biało-czerwoni po przerwie chcieli odrabiać straty, ale niewiele im z tego wychodziło, zawodziła skuteczność z dystansu. Po 30 minutach było 56:39 i do końca meczu goście nie odrobili już tej straty.

W niedzielnym meczu 20 minut i 21 sekund na placu gry spędził Michał Sokołowski, który zdobył 11 punktów - dwukrotnie na sześć prób trafił za 2pkt, raz na dwie próby z dystansu i cztery na cztery z rzutów wolnych. Zaliczył też jedną asystę.

Po dwóch meczach kwalifikacji do mistrzostw świata, Polacy mają na koncie zwycięstwo i porażkę. W miniony piątek biało-czerwoni pokonali u siebie Węgrów, a jednym z bohaterów tego spotkania był właśnie Sokołowski, który zdobył 14 punktów w tym pojedynku.

Jerzy Dudek zaczął występować w serialach: To świetne doświadczenie, cała rodzina to ogląda