LOTTO Poland Bike Marathon. Kolarze Energii z Chotomowa przywieźli trzy pudła. Zobacz zdjęcia!

KamZap
W sobotę 25 sierpnia po długiej wakacyjnej przerwie wrócił kolarski cykl Lotto Poland Bike Maraton. Tego dnia zawody rozegrane zostały w podwarszawskiej miejscowości Chotomów i był to debiut w tym mieście. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody na starcie etapu stanęło ponad 500 uczestników w tym 8-mioro zawodników klubu KS Energia Kozienice. Wyścig został podzielony na 3 etapy: FUN(8km) MINI (27km) oraz MAX (53km).

Trasa wyścigu wiodła głownie szerokimi duktami, gdzie było wiele możliwości do wyprzedzania. Na drugim kilometrze był do pokonania niewielki podjazd, a za szczytem krótki, stromy zjazd. Kolejne podjazdy znajdowały się pomiędzy 3 a 6 kilometrem. Dodatkowym utrudnieniem był grząski piasek na którym wielu zawodników miało lekkie problemy. Można więc mówić o trasie interwałowej, w pierwszej połówce bardziej w stronę wytrzymałości, druga część wymagająca koncentracji i pewnej dozy techniki.

Z Chotomowa kolarze Energii przywożą 3 pudła! Poniżej wyniki naszych zawodników i zawodniczek:

Paweł Seremak (436) 02:20:20 1 miejsce w kategorii M1 oraz 51 Open
Jarosław Piskozub (432) - nie ukończył wyścigu z powodu defektu sprzętu.

Drużynowo tym razem kolarze z Kozienic uplasowaliśmy się na 17 miejscu spośród 115 sklasyfikowanych drużyn.

Kolejny start naszych zawodników już w najbliższą niedzielę 2 września w podwarszawskich Markach.