Łucznicy Sokoła Radom z medalami mistrzostw Polski

Reprezentanci Sokoła Radom z medalami i dyplomami po mistrzostwach Polski seniorów w Dobczycach Sokół Radom
Wielkim sukcesem okazał się start łuczników Sokoła Radom w Mistrzostwach Polski Seniorów w Dobczycach, podczas których radomski klub zdobył aż pięć medali. Najwięcej powodów do radości mieli mężczyźni, którzy zdobyli cztery krążki w klasyfikacji drużynowej.

Już pierwszego dnia mistrzostw po rundzie kwalifikacyjnej odbyło się strzelanie pojedynków drużynowych na olimpijskiej odległości 70m, w tej konkurencji fenomenalnie spisali się Jacek Kwaczyński, Robert Kornafel i Kamil Kośla, którzy w pierwszym starciu podejmowali faworyzowany Społem Łódź i po zaciętej walce zwyciężyli 5:3, w ćwierćfinale zmierzyli się z silnym zespołem AZS Surma Poznań, pokonując przeciwników 5:3. Przeszkodą nie do przejścia okazał się zespół Stella Kielce i nasi panowie zakończyli udział w turnieju z brązowym medalem i tytułem drugich wicemistrzów Polski.

Natomiast kobiety w składzie Małgorzata Sobieraj, Renata Grunt, Małgorzata Pietrzyk i Joanna Gorczyca w swoim pierwszym pojedynku bez potknięcia pokonały Marymont Warszawa I 6:0, w ćwierćfinale niestety uległy utytułowanym zawodniczkom Łucznika Żywiec i zakończyły turniej na wysokim siódmym miejscu. W konkurencji mikstów również na olimpijskiej odległości 70m, Małgorzata Sobieraj i Jacek Kwaczyński w pierwszym pojedynku po barażu pokonali Resovię Rzeszów, w ćwierćfinale nie zdołali pokonać Łucznika Żywiec i uplasowali się na wysokim ósmym miejscu.

Na tej samej odległości w konkurencji indywidualnej nikomu nie udało się zdobyć medalu, ale wszyscy pokazali charakter w swoich wygranych jak i przegranych pojedynkach.

Najlepiej natomiast spisali się Jacek Kwaczyński i Małgorzata Sobieraj zajmując kolejno 12 i 15 miejsce.

Na pozostałych odległościach wszystkie zespoły Sokoła Radom spisały się rewelacyjnie zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce.