Łukasz Guzik, najpopularniejszy sportowiec w 2020 roku w Radomiu (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Łukasz Guzik zwyciężył w głosowaniu kibiców i internetów w Radomiu archiwum prywatne
Łukasz Guzik, utytułowany karateka Dragon Fight Club Radom, wygrał zdaniem kibiców i czytelników plebiscyt w Radomiu, pośród sportowców.

Łukasz Guzik poniekąd skazany był na sport i na karate. Jego tata Mirosław to wieloletni trener, jeden ze współzałożycieli sekcji kyokushinkai w Radomiu. Łukasz zacięcie do sportu przejął po ojcu. Nie ograniczył się jedynie do karate, bo „młody Guzik” jak go nazywają, uczestniczył już w przeróżnych stylach walk. Próbował w MMA, kick boxingu, muay tai. Niedawno wywalczył wicemistrzostwo Polski w odmianie ADCC. Ciekawostką jest fakt, że podczas studiów trenował piłkę ręczną i grał w AZS Politechnika Radomska na poziomie pierwszej ligi.

W ostatnim czasie mniej startuje w imprezach sportowych, a ięcej poświęca się prowadzeniu klubu Dragon Fight Club i trenowaniu młodych podopiecznych.

Łukasz Guzik zasłynął też w ostatnim czasie jako...aktor. Grał w dwóch filmach Patryka Vegi. W „Petli” już nie tylko statystował, ale też miał do powiedzenia kilka kwestii. Znany reżyser coraz chętniej angażuje do filmów radomskiego sportowca. Ostatnio również wystąpił w filmie „Orlęta”, który kręcono w Radomiu.

Prywatnie Łukasz Guzik jest mężem i ojcem. Lubi zamykać się w pokoju i grać na gitarze. Jest niezwykle pozytywną postacią, bardzo lubianą w środowisku sportowym.

_________________________________

Warto zaznaczyć, że 27 plebiscyt to wybór tych najlepszych w kategorii Radomskie Gwiazdy Sportu. Tam nominowano 30 sportowców i 12 trenerów, po czym swoje głosy doda kapituła zrzeszona przez dziennikarzy sportowych.
Po raz jedenasty wybieraliśmy sportowców, trenerów, talenty i drużyny, w poszczególnych powiatach regionu radomskiego.

Paulo Sousa nowym trenerem polskiej kadry

Wideo

Dodaj ogłoszenie