Magda Linette awansowała do drugiej rundy turnieju Australian Open

Łukasz Konstanty
Magda Linette awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Polka w środę pokonała Egipcjankę Mayar Sherif 7:5, 6:0 i w czwartek zmierzy się z Estonką Anett Kontaveit.

Zajmująca 54. miejsce w rankingu Mayar Sherif w ubiegłym roku wygrała pierwszy turniej WTA. Szczęśliwym miejscem okazała się włoska Parma, gdzie w finale Egipcjanka uporała się z Marią Sakkari, a więc tenisistką z ścisłej światowej czołówki.

Zwycięstwo nad Greczynką było pierwszym i jedynym w 2022 roku wtorkowej rywalki Linette nad tenisistką klasyfikowaną w danym momencie w czołowej pięćdziesiątce światowego rankingu.

Nieudany początek sezonu Mayar Sherif

Egipcjanka niezbyt dobrze rozpoczęła nowy sezon – w Adelajdzie nie przebrnęła kwalifikacji, w Hobart przegrała w pierwszej rundzie z niżej notowaną Hiszpanką Nurią Parrizas Diaz. Faworytką meczu pierwszej rundy Australian Open była więc Polka.

Na początku spotkania to jednak Sherif spisywała się lepiej. Już przy stanie 1:1 Polka przegrała gema przy własnym serwisie, a potem długo nie była w stanie odrobić straty. Z rytmu Egipcjankę wybiły... krótkie przerwy związane z niewielkimi opadami deszczu. Gdy panie wznowiły grę, lepiej zaczęła spisywać się Magda, która najpierw odrobiła stratę, a w dwunastym gemie po raz drugi przełamała rywalkę i zwyciężyła w secie 7:5.

Dominacja Magdy Linette w drugim secie

W drugiej partii dominowała już Linette. Jej rywalka grała nerwowo, straciła pewność siebie, w efekcie po niespełna dwudziestu minutach przegrywała już 0:5. Pierwsza okazja na zakończenie spotkania pojawiła się w szóstym gemie, Sherif zdołała się jednak wybronić i zdobyć pierwszy punkt. Polka nie zraziła się jednak niepowodzeniem i chwilę później, przy własnym serwisie zapewniła sobie awans do dalszych gier.

Rywalką Magdy w drugiej rundzie będzie Estonka Anett Kontaveit, z którą nasza tenisistka mierzyła się już siedmiokrotnie i ma korzystny bilans spotkań (4:3). Ostatni mecz panie rozegrały między sobą podczas US Open w 2020 roku - wówczas lepsza okazała się Estonka (3:6, 2:6). Spotkanie drugiej rundy Australian Open zostanie rozegrane w czwartek.