Malec i Kiernoz z Czarnych drudzy w turnieju Plaża Open w Łodzi

/MN/
Bartłomiej Kiernoz i Barłotmiej Malec (w środku) zajmują obecnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Plaża Open. wksczarni.pl
Bartłomiej Malec i Bartłomiej Kiernoz, zawodnicy RCS-u Czarnych Radom zajęli drugie miejsce w turnieju Plaża Open w Łodzi.

To kolejne podium siatkarzy radomskiego klubu w cyklu Plaża Open. Wcześniej, w Białymstoku zajęli trzecie miejsce, a w Chorzowie byli drudzy. Teraz w Łodzi powtórzyli rezultat z ostatnich zawodów.

Na otwarcie turnieju para Czarnych zmierzyła się z duetem Lewicki/Maziarek i wygrała 2:0, w obu setach do 14. W drugiej rundzie po zaciętym meczu Kiernoz i Malec poradzili sobie z parą Chiniewicz/Kałuża. W ćwierćfinale zespół RCS-u zwyciężył duet Mariański/Radzikowski 2:0.

W półfinale Kiernoz i Malec stoczyli pasjonujący bój z Brożyniakiem i Dzikowiczem i wygrali po tie-breaku. - W meczach między tymi duetami jest zawsze walka "na noże" i tym razem było podobnie - mówi trener Mirosław Malec. W finale para Czarnych przegrała z Parcejem i Wojtasikiem 2:0, choć w drugim secie prowadziła nawet 12:3. - Szkoda, że nie udało nam się dowieźć tego prowadzenia do końca - dodaje szkoleniowiec.

Po czterech turniejach cyklu Plaża Open, Malec i Kiernoz są na czwartym miejscu, a nie brali udziału w pierwszym turnieju w Legionowie.