Mamy ekstraklasę! Piłkarki Sportowej Czwórki Radom wróciły do elity. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Pierwszoligowe piłkarki nożne Hydrotrucku Radom po pięciu latach wracają do ekstraligi! W Ząbkach do 53 minuty przegrywały...0:2, ale potem grały już kapitalnie.

Ząbkovia Ząbki - Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom 2:4 (1:0)
Bramki: - Rosińska 57, Kosiarska 58, Dall'Ara 72, Zielińska 84 z karnego
Czwórka: Snopczyńska - Sobczak, Barczak, Mućka, Molenda (90 Kowalewska), Rosińska, Zielińska, Chmura, Żabicka, Dall'ara, Szydło

Radomianki już tydzien temu miały idealną szansę, aby wygrać ze Skrą Częstochowa u siebie i świętować awans ze swoimi kibicami. Dość nieoczekiwanie przegrały 1:2.
- Niestety dziewczyny nie poradziły sobie wowczas z presją w pierwszej połowie. w drugiej było dużo lepiej, ale na wyrównanie zabrakło czasu - mówił wówczas trener Czwórki, Wojciech Pawłowski.
W niedzielę radomianki już nie mogły sie pomylić. Ząbkovia znajdowała się tuż nad strefą spadkową i przy porażce i jednoczesnej wygranej ROW Rybnik, spadła z ligi.
Ten mecz długo nie zapowiadał się dobrze dla radomianek. Już w 7 minucie zawodniczka Ząbkovii popisała się ładnym strzałem z dystansu. Uderzyła pod poprzeczkę i gospodynie objęły prowadzenie. Przed przerwą radomianki miały tylko jedną dobrą okazję, ale piłka odbiła się o poprzeczki.
Gdy w 52 minucie Ząbkovia zdobyła drugą bramkę, wydawało się, że jest już po meczu. Na szczęście podopieczne trenera Pawłowskiego nie podłamały się. W 57 minucie po dośrodkoaniu z rzutu rożnego Magda Rosińska głową zdobyła kontaktową bramkę. Nie minęła minuta, a było już 2:2. To jeszcze bardziej uskrzydliło zawodniczki Czwórki. W 72 minucie Federica Dall'Ara zdobyła trzecią bramkę, a niespełna 10 minut później zapracowała na rzut karny. Pewnie "jedenastke" wykorzystała Aleksandra Zielińska. Ząbkowiaki straciły już nadzieję na odrobienie strat, choć jeszcze w ostatniej minucie trafiły w poprzeczkę.
Wraz z zespołem z Radomia, do ekstraligi awansowała Pogoń Tczew, która wygrała 6:1 ze Skrą Częstochowa.