Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mamy z Radomia coraz bardziej aktywne!

/mod/
Marzena Sobolewska (z lewej) i  Renata Marszałek chcą uaktywnić, zwłaszcza świeżo upieczone mamy i postanowiły zorganizować kiermasz, który jest też okazją do spotkania towarzyskiego.
Marzena Sobolewska (z lewej) i Renata Marszałek chcą uaktywnić, zwłaszcza świeżo upieczone mamy i postanowiły zorganizować kiermasz, który jest też okazją do spotkania towarzyskiego. Łukasz Wójcik
Mamy z Radomia coraz chętniej biorą udział w przedsięwzięciach, które je mobilizują i integrują z innymi.

Świeżo upieczone mamy, ale także te, które mają dzieci choćby w wieku przedszkolnym w swoich miejscowościach szukają ciekawych przedsięwzięć, które mogą urozmaicić im oraz ich pociechom wspólnie spędzany czas.

- Jestem na urlopie macierzyńskim - mówi Anita Gregorek, mama sześciomiesięcznej Marysi. - Cudownie jest spędzać czas z dzieckiem, ale każdy rodzic potrzebuje od czasu do czasu po prostu wyjść do ludzi, niezależnie od miejsca w którym mieszka.

Kiermasz dla mam

Sporo dla mam, tych młodszych i tych starszych dzieci, zaczęło dziać się w samym Radomiu. Warto wspomnieć choćby o kiermaszu dla mam. Organizują go: Marzena Sobolewska i Renata Marszałek z Akademii Radzenia i Rodzenia BEBA. Obie panie przyznają, że pierwsze przedsięwzięcie przerosło ich oczekiwania, bo pojawiło się na nim bardzo wiele chętnych mam, które chciały sprzedać niepotrzebne już ubranka, wymienić się nimi lub kupić coś fajnego, a przede wszystkim spotkać się w swoim gronie.

Teraz przygotowują już trzeci kiermasz. Panie przyznają, że jest to inicjatywa, która ma ułatwić funkcjonowanie, wymianę doświadczeń, wiedzy pomiędzy mamami.

- Chcemy, aby to były cykliczne spotkania przyszłych i obecnych rodziców, samotnych mam, ojców na terenie naszego miasta i jego okolic - dodaje Renata Marszałek.

Do organizacji imprezy włączyły się między innymi: Grupa/forum Mamy z Radomia i okolic oraz forum Ciężarne z Radomia i okolic, co oznacza, że mamy same się zbierają i integrują.

Zajęcia dla mam i dzieci

Świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu rodziców i dzieci jest choćby wizyta w Bibliotecznej Akademii Malucha, którą przez cały rok szkolny organizuje Centrum Biblioteczno - Multimedialne w Szydłowcu.

Dzieci i rodzice świetnie bawią się na zajęciach, których tematyka jest zróżnicowana i dostosowana do pory roku czy świąt.

- Ruszymy ponownie po wakacjach - mówi Małgorzat Bernatek, szefowa Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu - Zamek.

W większości miast powiatowych rolę integrowania rodziców i ich dzieci z innymi przejęły placówki kultury czy przedszkola. Świetnie organizuje różne imprezy dla dzieci i ich rodziców Ogródek Jordanowski w Kozienicach.
Kiedy kiermasz i gdzie?

Kiermasz dla mam odbędzie się 18 lipca 2015 roku, w godzinach 11.30 - 15. Tym razem odbędzie się w Klubie Osiedlowym "Ustronie" przy ulicy Sandomierskiej 14. Organizują go: akademia Radzenia i Rodzenia Beba Grupa /forum Mamy z Radomia i okolic Spółdzielnia Mieszkaniowa "Ustronie". Tradycyjnie będzie można kupić lub oddać ubranka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie