Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Radomiu. Policja pyta mieszkańców, gdzie jest niebezpiecznie

jp
O Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mówili podczas konferencji prasowej; od lewej inspektor Tomasz Michułka, wicewojewoda Artur Standowicz i inspektor Marek Świszcz.
O Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mówili podczas konferencji prasowej; od lewej inspektor Tomasz Michułka, wicewojewoda Artur Standowicz i inspektor Marek Świszcz. Tadeusz Klocek
Od dzisiaj na stronach internetowych Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu dostępna jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policja liczy, że za jej pomocą będzie można ustalić miejsca niebezpieczne, takie gdzie dochodziło do niebezpiecznych wypadków drogowych, ale na przykład też nielegalnych wyścigów samochodowych, albo wyrzucania śmieci.

Bieżące informacje i zgłoszenia od mieszkańców będzie można zamieszczać dzięki interaktywnej mapie, na której można kliknąć w wybrane miejsce i zgłosić różnego rodzaju zakłócenia porządku publicznego, jak nielegalne wyścigi, spożywanie alkoholu, bójki, ale też źle oznakowane miejsca czy też niebezpieczne odcinki dróg.

Policja liczy na to, że zgłaszane zagrożenia będą pomagały w bieżącej pracy policji, mieszkańcy będą mogli natomiast wykazać większą ostrożność w odwiedzaniu różnych miejsc, bądź bardziej uważać na niebezpiecznych odcinkach dróg.

- To nie jest miejsce, gdzie można zgłosić wykroczenie lub przestępstwo. Z przyczyn procesowych takie rzeczy należy zgłaszać osobiście na komendzie policji - zastrzegał podczas konferencji prasowej w Radomiu inspektor Marek Świszcz, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu.

- Ważna w tym wszystkim jest anonimowość. Wiele osób chcących pomóc policji obawia się, że będzie - mówiąc kolokwialnie - "ciągana" po policjach w celu złożenia zeznań. Tutaj takie obawy są bezzasadne - powiedziała Alicja Śledziona, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Inspektor Marek Świszcz zapewniał, że wszystkie informacje od internautów będą sprawdzane najpóźniej w ciągu 5 dni.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w wersji pilotażowej zaczęła funkcjonować na terenie garnizonu stołecznego, Podlasia i Pomorza. Z doświadczeń komendy stołecznej wiemy jakie przypadki zgłaszane są najczęściej. Najwięcej informacji dotyczyło spożywania alkoholu w niedozwolonych miejscach, przekraczanie prędkości na niektórych odcinkach dróg, wiadomości o osobach bezdomnych i dzikich wysypiskach śmieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie