Marcin Awiżeń wicemistrzem świata!

/sid/
Marcin Awiżeń wywalczył srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata niepełnosprawnych w biegu na 800 metrów J. Stobiecki
Lekkoatleta radomskiego Startu wywalczył srebrny medal w biegu na 800 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata niepełnosprawnych rozgrywanych w Nowej Zelandii.

Finałowy bieg na dystansie 800 metrów był niezwykle zacięty. Aż trzech zawodników, w tym Awiżeń pobiegła szybciej od rekordu mistrzostw. Jako pierwszy linię mety minął reprezentant Algierii Samir Nouioua z czasem 1 minuta i 53,14 sekundy, ustanawiając nowy rekord mistrzostw świata. Jako drugi, ze stratą 0,83 sek. do Algierczyka finiszował zawodnik radomskiego Startu, wyprzedzając o ponad 0,5 sek. Austriaka, Guenthera Matzingera. Zgodnie z zasadami kwalifikacji Awiżeń, aktualny rekordzista i mistrz igrzysk parolimpijskich uzyskał kwalifikacje do igrzysk paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Radomska sprinterka, Alicja Fiodorow po raz drugi zajęła 4. miejsce, tym razem w finale biegu na 100 metrów. Ostatecznie przegrała "brąz" z Australijką Carlee Beattie o zaledwie 0,04 sekundy. Podobnie jak w biegu na 200 metrów, na "setkę" triumfowała Kubanka Yunidis Castillo, a "srebro" wywalczyła Rosjanka Nikol Rodomakina.

Fiodorow ma jeszcze jedną szansę na wywalczenie medalu. Wystartuje trzeciej konkurencji, biegu na 400 metrów.