Marcin Kusiński z radomskiej Broni, wicemistrzem Europy

SzS
Marcin Kusiński odniósł bardzo duży sukces
Marcin Kusiński odniósł bardzo duży sukces archiwum
Marcin Kusiński, zawodnik pierwszoligowej Broni Radom zaliczył doskonały występ w szwedzkim Helsinborgu. Wywalczył wicemistrzostwo Europy weteranów w tenisie stołowym.

Kusiński startował w kategorii zawodników 40-49 lat. W finale przegrał ze Szwedem, Magnusem Manssonem 1:3. Był to jedyny medal w singlu naszych reprezentantów w mistrzostwach Europy weteranów, które odbywały się w szwedzkim Helsingborgu. Medal w grze podwójnej wywalczyła również Barbara Brombosz w parze z Rosjanką Natalią Leziną.
Tenisista z Radomia od początku turnieju szedł jak przysłowiowa burza i poległ dopiero z utytułowanym zawodnikiem gospodarzy. Szwed cały czas w swoim kraju gra w ekstraklasowym zespole. Przy stanie 1:1 Kusiński prowadził nawet 8:4, ale potem Mansson pokazał wielką klasę. Wicemistrzostwo Europy jest niewątpliwie dla gracza Broni dużym sukcesem.
Warto przypomnieć, że Marcin Kusiński jest współtwórcą największych tenisowych sukcesów Broni. W latach dziewięćdziesiątych drużyna czterokrotnie zdobywała mistrzostwo Polski, z powodzeniem grała też w pucharach europejskich pod nazwą Euromirex Broń. Kusiński zdobył też w 1994 roku indywidualne mistrzostwo Polski. Potem przez wiele lat ta dyscyplina sportu borykała się w Radomiu z dużymi kłopotami.
Marcin Kusiński wrócił do Radomia w 2015 roku.