Marcin Prus, były siatkarz i reprezentant Polski, spotkał...

  Marcin Prus, były siatkarz i reprezentant Polski, spotkał się z młodzieżą V LO w Radomiu

  Zdjęcie autora materiału

  Michał Nowak

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Marcin Prus opowiadał w V LO nie tylko o siatkówce, ale też o tym jak osiągnąć sukces, czy o promocji zdrowego stylu życia.
  1/6
  przejdź do galerii

  Marcin Prus opowiadał w V LO nie tylko o siatkówce, ale też o tym jak osiągnąć sukces, czy o promocji zdrowego stylu życia. ©Szymon Wykrota

  Marcin Prus, ambasador Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, spotkał się w poniedziałek, 7 listopada, z młodzieżą w V Liceum Ogólnokształcącym imienia Romualda Traugutta w Radomiu. Opowiadał nie tylko o siatkówce, ale również o promocji zdrowego stylu życia, pasji, wzajemnym szacunku, o tym jak osiągnąć sukces czy o profilaktyce przeciw nałogom.
  Marcin Prus to były reprezentant Polski w siatkówce, który z biało-czerwonym orzełkiem na piersi rozegrał niemal sto spotkań, został mistrzem Europy i świata juniorów. Ma na koncie liczne sukcesy klubowe. Obecnie jest ambasadorem Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, czyli inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej, która ma na celu wspólne działania prowadzone w ramach programu szkolenia dzieci i młodzieży w minisiatkówce i siatkówce. Ich efektem ma być zwiększenie aktywności fizycznej młodzieży poprzez uczestnictwo w zajęciach z siatkówki.

  - To bardzo dobry projekt. Ja ze swojej strony próbuje zachęcać młodych ludzi do uprawiania siatkówki. Pracę oddolną wykonują oczywiście trenerzy w poszczególnych placówkach. Mamy narzędzia wspierania tego wszystkiego i dzięki temu to fajnie funkcjonuje - wyjaśnia Marcin Prus, który jako ambasador tego projektu, jeździ po Polsce i prowadzi prelekcje z dziećmi i młodzieżą. W poniedziałek odwiedził V Liceum Ogólnokształcące imienia Romualda Traugutta w Radomiu.

  - Mamy około stu takich spotkań w roku. W zamyśle mamy popularyzację sportu szeroko rozumianego, natomiast przez to, że jesteśmy związani z siatkówką, to staramy się to wszystko obudować wokół siatkówki. Jako ambasadorzy jeździmy po szkołach, w których są Siatkarskie Ośrodki Szkolne, więc spotkania są dedykowane dla młodych ludzi, którzy są związani z siatkówką - tłumaczy Marcin Prus.

  Jednak spotkania nie dotyczą tylko tej dyscypliny sportu. Celem jest ponadto promocja zdrowego stylu życia czy profilaktyka przeciw dopalaczom, narkotykom i innym nałogom dzisiejszych czasów.

  - Mówimy nie tylko o siatkówce, bo nie samą siatkówką człowiek żyje, ale przede wszystkim o tym, co jest dookoła niego. Jeśli możemy odnieść się do szacunku do drugiej osoby, punktualności, czy kultury osobistej, to jak najbardziej idziemy w tym kierunku. Tym bardziej, że liceum ogólnokształcące to dość wymagające środowisko. Założenie jest takie, żeby poruszać tematy związane z życiem, ale z naciskiem na to, że dzięki sportowi można mieć fajnie w życiu - dodaje były reprezentant Polski, który sam w swojej karierze miał bogate doświadczenia, którymi dzieli się z młodzieżą.

  - Wokół tego buduję całą historię. Nie ja jednak mam być gwiazdą. Najważniejsze, aby ci młodzi ludzie zapamiętali to spotkanie, te rzeczy, które chcę przekazać. Fajnie by było, gdyby zobaczyli, że w sporcie jest potencjał, są pieniądze, realizacja pasji. Osoby, które są mniej zaangażowane sportowo, chcielibyśmy zaprosić do aktywności fizycznej, żeby nie było tych zwolnień z lekcji wychowania fizycznego, które niestety ostatnio są dosyć powszechne - zaznacza.

  Młodzież zgromadzona w hali V LO uważnie słuchała byłego reprezentanta Polski, a po zakończeniu prelekcji chętnie zadawała pytania.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>