Zamknij

Echo Dnia

Marta Gajęcka, podróżniczka z Radomia zdobywała szczyty w Bułgarii. Niesamowite widoki! Zobacz zdjęcia

Marta Gajęcka, radomianka, znawczyni oraz miłośniczka Bułgarii udała się do tego kraju, aby zdobywać tamtejsze górskie szczyty. Jak przyznaje Marta w

Archiwum prywatne

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/18] Następne

Marta Gajęcka, podróżniczka z Radomia zdobywała szczyty w Bułgarii. Niesamowite widoki! Zobacz zdjęcia

Marta Gajęcka, radomianka, znawczyni oraz miłośniczka Bułgarii udała się do tego kraju, aby zdobywać tamtejsze górskie szczyty. Jak przyznaje Marta w swojej relacji z Bułgarii, tamtejsze góry stanowią dla turystów nie lada wyzwanie, więc i frekwencja nie jest zbyt duża. W ciągu pierwszych czterech dni razem z towarzyszem swej wyprawy spotkała na szlaku raptem trzy inne osoby.

- Jeśli ktoś myślał, że Bieszczady są dzikie, to niech pojedzie w bułgarskie góry - dodaje Gajęcka. Radomianka weszła także na najwyższy szczyt w tym kraju - to Musała, która liczy 2925 metrów nad poziomem morza (o nieco ponad trzysta metrów wyższa niż na przykład Gerlach, najwyższy szczyt w Tatrach). Znajduje się w górach Riła.

Marta Gajęcka to mieszkanka Radomia, bułgarystka z wykształcenia i zamiłowania. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku filologia bułgarska, aktualnie doktorantka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku neofilologi o specjalności językoznawstwo słowiańskie.

Jak już wcześniej pisaliśmy, to osoba pełną energii i chęci brania życia pełnymi garściami. Prywatnie maratonka, kolarka i triatlonistkę, pasjonatka podróżowania i morsowania. „Njama problem! Bułgarska przygoda” to książka, którą napisała w ubiegłym roku jako pamiętnik - podsumowanie bałkańskich wypraw autorki.

Zobacz kolejne zdjęcia >>>

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy