Martyna Kotwiła z RLTL Optima Radom z brązem halowych mistrzostw Polski w biegu na 60 metrów. Zobaczcie zdjęcia

Martyna Kotwiła z RLTL Optima Radom zdobyła w Toruniu brązowy medal halowych mistrzostw Polski w biegu na 60 metrów. Więcej na kolejnych zdjęciach Pawel Relikowski/Polska Press/East News
Martyna Kotwiła RLTL Optima Radom zdobyła w Toruniu brązowy medal halowych mistrzostw Polski w biegu na 60 metrów. W finale zawodniczka RLTL Radom wynikiem 7,28 sekundy poprawiła rekord życiowy. To pierwszy radomski medal na zawodach w Toruniu. W niedzielę drugi i ostatni dzień mistrzostw.

Zawodniczka RLTL Optima Radom Martyna Kotwiła z brązem halowych mistrzostw Polski w biegu na 60 metrów
W eliminacjach radomianka uzyskała czwarty czas - 7.31 sekundy. W swojej serii zajęła drugie miejsce.

W finale pobiegła jeszcze lepiej, ustanawiając wynikiem 7.28 sekundy rekord życiowy.

Zawodniczkę RLTL Radom wyprzedziła tylko jedna z najlepszych sprinterek Europy, Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice) - 7,10 oraz Kristina Cimanowskaja z AZS AWF Warszawa - 7.25.

Tuż za Kotwiłą przybiegła Magdalena Stefanowicz z AZS AWF Katowice - 7.29.

W eliminacjach biegu na 200 metrów Kotwiła wygrała serię swoim najlepszym wynikiem w sezonie (23.30) i był to również najlepszy czas eliminacji. Finał tej konkurencji w niedzielę o 16.47.

Izabela Smolińska z RLTL Optima Radom w eliminacjach biegu na 400 metrów była druga w swojej serii z czasem 53.84 (jej najlepszy wynik w sezonie), ale nie zakwalifikowała się do finału, bo wchodziła do niego tylko zwyciężczyni biegu.