Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Marzena Papis ze szkoły w Mariówce pod Przysuchą jest jedną z najlepszych nauczycielek w Polsce

Sok
Marzena Papis (stoi) podczas gali Nauczyciel Roku na Zamku Królewskim w Warszawie. W ciągu 24 lat pracy do udziału tylko w Olimpiadzie Geograficznej przygotowała 551 uczniów.
Marzena Papis (stoi) podczas gali Nauczyciel Roku na Zamku Królewskim w Warszawie. W ciągu 24 lat pracy do udziału tylko w Olimpiadzie Geograficznej przygotowała 551 uczniów. Archiwum prywatne
Marzena Papis, nauczycielka z Katolickiej Szkoły Podstawowej imienia świętej Królowej Jadwigi w Mariówce pod Przysuchą i I Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie znalazła się w wąskim gronie nominowanych pedagogów w prestiżowym konkursie Nauczyciel Roku.

W całym kraju pracuje około 702 293 nauczycieli, ale nominację na Nauczyciela Roku 2019 otrzymało tylko 13. Nazwano ich „Złotą Trzynastką”. W gronie tym znalazła się pochodząca z Rusinowa Marzena Papis - wieloletni nauczyciel geografii szkół mariowskich.

Gala na Zamku Królewskim

Niedawno na Zamku Królewskiego w Warszawie w odbyła się uroczysta gala podsumowująca XVIII edycję prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu „Nauczyciel Roku 2019”. Konkurs nie jest dla dobrych ani nawet bardzo dobrych nauczycieli. Jest dla wybitnych, najlepszych. Nauczyciel Roku to nie plebiscyt. Tu ważne są osiągnięcia - te małe i te duże. Te, które da się zważyć i zmierzyć, ale i te wychowawcze, niedające się przeliczyć na procenty i punkty. Ważne są opinie innych. Ważne są zaangażowanie i kreatywność. Ważna jest pasja i ważna jest misja.

Rozpoznać talent

W opisach laureatów „Złotej Trzynastki” zwrócono uwagę na specyfikę ich działalności edukacyjnej. Marzenę Papis nazwano nauczycielem, który w każdym uczniu potrafi rozpoznać talent i stosownie go rozwijać. Podkreślono imponującą współpracę z uczelniami, projekty realizowane z wychowankami, koordynowanie programem Klasa Akademicka SGH i ogromne sukcesy. Tylko w roku szkolnym 2018/2019 pod kierunkiem Marzeny Papis uczniowie odnotowali następujące osiągnięcia: zdobyli 5 indeksów uczelni wyższych, jeden uczeń został laureatem XLV Olimpiady Geograficznej; 10 zakwalifikowało się do zawodów okręgowych zdobywając I i II miejsce w okręgu łódzkim; trzech uczniów zostało laureatami XII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”, 4 uczennice zdobyły Grand Prix i jedna I miejsce w kraju; 9 uczniów I miejsce w województwie i regionie w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”, jeden uczeń został laureatem w Ogólnopolskim Konkursie Geologiczno - Środowiskowym; jeden uczeń zajął II miejsce w kraju w Konkursie Politechniki Warszawskiej „Zaplanuj swoją przestrzeń”; jedna laureatka Międzynarodowego Konkursu „Darujmy światu pokój”; dwóch uczniów zajęło II miejsce w województwie podczas realizacji zadania rekrutacyjnego do XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, zostało posłami tej edycji; Dwóch uczniów zajęło I miejsce w Konkursie DiscoverEU; Ponad 30 uczniów przesłało swoje prace do Kapsuły Czasu, której otwarcie nastąpi za 100 lat; Drużyna przygotowywana pod kierunkiem Marzeny Papis jako jedyna z województwa zakwalifikowała się do Wielkiego Turnieju Wiedzy Geograficznej w Toruniu.

Zaręczyny w radomskim klubie Explosion! Zagrali Bayera i Menelaos

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie