Mateusz Kaczor wicemistrzem Polski, a Patryk Pawłowski w czołówce

Sylwester Szymczak
Mateusz Kaczor wicemistrzem Polski
Mateusz Kaczor wicemistrzem Polski archiwum trenera Leszka Trzosa
Świetny występ radomskich lekkoatletów podczas mistrzostw Polski w Półmaratonie. Mateusz Kaczor wywalczył srebrny medal.

Zmagania w Iławie odbyły się w ramach XII Półmaratonu La Rive im. Antoniego Gierszewskiego. Mistrzem Polski został Arkadiusz Gardzielewski ze Śląska Wrocław. Mateusz Kaczor był drugi, a podium uzupełnił Adam Głogowski. Na piątym miejscy zmagania ukończył Patryk Pawłowski.
Gardzielewski dobiegł na metę z czasem 1:03:57, a Mateusz Kaczor stracił do niego ponad 60 sekund (1:04:59). Mimo, że rekordu nie było, to dobry czas radomianina i spory sukces, przy naprawdę niesprzyjających warunkach pogodowych - wiatr i temperatura nie ułatwiały zadania. Wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Brzezińska, biegaczka z Torunia.