Mateusz Kaczor z RLTL Optimy Radom startował w Grecji. Radomianin na podium półmaratonu na Krecie

Radosław Olchowski
Mateusz Kaczor z RLTL Optimy Radom startował na Krecie. Zajął drugie miejsce w półmaratonie. archiwum Optima Radom
Mateusz Kaczor, lekkoatleta RLTL Optimy Radom zajął drugie miejsce podczas rozgrywanego na Krecie półmaratonu. Radomianin musiał uznać jedynie wyższość Gaspara Csere z Gruzji.

Mateusz Kaczor, biegacz Optimy Radom na podium półmaratonu na Krecie

Zwycięzca imprezy uzyskał czas 1: 07,46. Tymczasem Kaczor przybiegł na metę nieco ponad dwie minuty później (1:09.26.). Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant gospodarzy Giorgios Minos. Grek osiągnął czas 1:11.30.

W półmaratonie na tej greckiej wyspie wzięło udział około 1000 zawodników. Trasa była wymagająca. Z wieloma podbiegami i zbiegami. Najwyższy punkt trasy - meta, znajdował się na 391 metrach n.p.m. a najniższy punkt - na 10. kilometrze - to 300 m. n.p.m.

- Nasz zawodnik spisał się bardzo dobrze. Zajął miejsce na podium, uzyskał zadowalający czas. Gratulujemy Mateuszowi dobrego startu – napisali przedstawiciele Optimy Radom w specjalnym komunikacie.