Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2020 w Radomiu. Maturzyści pisali egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, w Radomiu wielu uczniów świetnie sobie poradziło

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
- Dla nas akurat matura z matematyki na poziomie podstawowym nie była zbyt trudna – mówiła Paulina i Krzysztof, absolwenci IV Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu.
- Dla nas akurat matura z matematyki na poziomie podstawowym nie była zbyt trudna – mówiła Paulina i Krzysztof, absolwenci IV Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu. Joanna Gołąbek
Zadanie na obliczenie pola kwadratu mogło sprawić kłopot na egzaminie dojrzałości z matematyki, jaki we wtorek się odbył na poziomie podstawowym. - Te zadania wcale nie były takie trudne, a podobne mieliśmy na próbnej maturze - mówili uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu, którzy po egzaminie wychodzili ze szkoły.

W drugim dniu matur egzamin z obowiązkowej matematyki zdaje w regionie radomskim ponad 5,5 tysiąca uczniów, z tego w samym Radomiu 3056 uczniów. Matematyka uważana jest za trudny przedmiot, wielu uczniów zwyczajnie jej nie lubi, ale nie w każdej szkole tak jest.

- Nasze liceum znane jest z wysokiego poziomu kształcenia, osiągamy naprawdę dobre wyniki, co plasuje nasze liceum na 15 miejscu w Polsce. Można więc przypuszczać, że egzamin z matematyki na poziomie podstawowym nie powinien sprawić trudności. Dodam, że olbrzymia większość licealistów przystąpi do matury z matematyki na poziomie rozszerzonym – powiedział Romuald Lis, dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu.

ZOBACZ KONIECZNIE
Matura 2020. MATEMATYKA. Co było na egzaminie? ODPOWIEDZI, ARKUSZE. Jakie były zadania?

ZOBACZ!
ODPOWIEDZI I ARKUSZ PYTAŃ MATURY 2020 Z MATEMATYKI

W klasie już bez stresu

Nie było chyba takiego maturzysty w regionie radomskim, który jeszcze rano we wtorek nie zastanawiał się, czy pytania z matematyki nie pogrzebią całego egzaminu. U wielu zdających stres szybko minął, gdy uczniowie przejrzeli arkusze.
- Zadania zamknięte okazały się całkiem łatwe, nie było z nimi kłopotu – mówi Kinga Olejarczyk, absolwentka Kochanowskiego.
Jej koledzy – Przemek, Paulina i Krzysztof z niemałym wysiłkiem przypomnieli sobie, co mogło sprawić problem.

- Zadanie z obliczenia pola kwadratu mając tylko przekątną i wierzchołek mogło sprawić niewielki problem, bo cała reszta była łatwa. Chyba najłatwiejsze było zadanie z prawdopodobieństwa – wyliczali abiturienci.

Ci uczniowie, którzy pasjonują się matematyką, nie mieli żadnych obaw przed egzaminem.

- Ja chodziłem do klasy o profilu przyrodniczo - matematycznym, więc dla mnie zadania były banalnie proste - powiedział jeden z licealistów z IV LO, który opuścił salę egzaminacyjną na długo przed terminem oddania pracy.

- Skala trudności zadań była podobna do tych, jakie mieliśmy na próbnej maturze – mówili kolejni maturzyści.

Jak zauważa dyrektor Romuald Lis, tegoroczna matura jest nietypowa także dlatego, że z powodu epidemii została przesunięta o miesiąc.

- Zdaję sobie sprawę, że niektórzy uczniowie mogli stracić motywację ucząc się samemu w domu – dodaje dyrektor.

Kolejny egzamin z języka angielskiego

Zdający egzamin mają obowiązek przystąpić do trzech egzaminów pisemnych, na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Właśnie w środę uczniowie będą pisać język angielski - najczęściej wybierany na maturze.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie