Mecz sparingowy. Broń Radom przegrała z KSZO 1929 w Ostrowcu Świętokrzyskim (Zobacz zdjęcia z meczu)

Włodzimierz Łyżwa
Fragment meczu, KSZO - Broń.
Fragment meczu, KSZO - Broń. broń radom
Podopieczni trenera Mikołaja Łuczaka, piłkarze Broni Radom w meczu sparingowym przegrali 1:4 z KSZO 1929 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jednego gola dla radomskiej drużyny strzelił Michał Kielak.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Broń Radom 4:1 (2:0)
Bramki: Galajs 19, Persona 27, Szela 55, Martinez 81 - Kielak 62.
Broń: Kosiorek (46 Piotrowski) - Zborowski (60 testowany), Kosmicki, Wrześniewski (60 Poręba), testowany (60 Dąbrowski), Bartosiak, Dias (46 testowany), Kielak (60 Ambrozik), Kumoch (testowany), Głowacki (46 Grudzień), Goljasz (35 testowany, 60 testowany)

Już w 1 minucie, Michał Kielak w dogodnej okazji przestrzelił, a w 7 minucie po dośrodkowaniu głową minimalnie obok słupka strzelił Kamil Kumoch. W 19 minucie, po szybkiej kontrze gospodarze objęli prowadzenie. W 21 min powinno być 1:1. Po rozegraniu rzutu wolnego, Dias przestrzelił z kilku metrów. W 26 min Broń miała kolejna szansę, ale bramkarz obronił strzał Michała Kielaka.
W 26 min po stracie piłki przed swoim polem karnym, Persona skorzystał z prezentu i było 2:0. Mimo, że Broń piłkarsko nie była zespołem gorszym, to do przerwy przez nieskuteczność i własne błędy schodziła z boiska przegrywając różnicą dwóch bramek. W 53 minucie Michał Kielak przestrzelił z trzech metrów. W końcu przełamał swoją niemoc w 62 minucie.
Dwie doskonałe okazje miał młody testowany w radomskim zespole napastnik, ale dwukrotnie trafił w bramkarza.

- Jest jeszcze bardzo dużo rzeczy do poprawy i zdajemy sobie z tego sprawę. Będziemy jeszcze mocniej pracować, żeby być gotowym na 12 marca. Głównie będziemy pracować na grą w defensywie i nad skutecznością. Co do spraw kadrowych, trenują z nami nowi piłkarze, ale jeszcze żaden nie jest naszym zawodnikiem - mówił po meczu Mikołaj Łuczak, szkoleniowiec Broni Radom.