Michał NowakZaktualizowano
Martyna Kotwiła (z lewej) zdobyła w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu dwa medale - srebrny na 60 metrów i złoty na 200 metrów. Pawel Relikowski / Polska Press
Kolejne medale podczas Halowych Mistrzostw Polski zdobyli lekkoatleci RLTL ZTE Radom. Na podium stawali Martyna Kotwiła, Aneta Rydz i Patryk Kozłowski oraz mieszana sztafeta 4x400 metrów.

Drugiego dnia Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu Martyna Kotwiła dołożyła do swojego dorobku drugi medal, tym razem złoty! Biegaczka RLTL ZTE Radom nie miała sobie równych w finale na dystansie 200 metrów. Wynik 23.71 to jej rekord życiowy. Na drugiej pozycji uplasowała się Agata Forkasiewicz (KS AZS AWF Wrocław) z czasem 24.00, a na najniższym stopniu podium stanęła Magdalena Stefanowicz z AZS-AWF Katowice (czas 24.26). Druga z biegaczek radomskiego klubu, Natalia Wosztyl, uplasowała się na szóstym miejscu.

Przypomnijmy, że w sobotę Martyna Kotwiła zdobyła srebrny medal w biegu na 60 metrów.

Drugi złoty medal w niedzielę dla RLTL ZTE Radom zdobyła Aneta Rydz, która wynikiem 1.81 wygrała konkurs skoku wzwyż wyprzedzając Michalinę Kwaśniewską z ZLKL Zielona Góra (1.78) i Aleksandrę Nowakowską z RKS Łódź (1.78).

Brązowy medal w biegu na 800 metrów wywalczył Patryk Kozłowski, który dobiegł do mety z czasem 1:51.19. Wygrał Mateusz Borkowski z RKS Łódź (1:49.64) przed Jakubem Augustyniakiem z GKS Olimpia Grudziądz (1:50.94), który na ostatnich metrach wyprzedził Kozłowskiego.

Nie udało się zdobyć medalu Mateuszowi Kaczorowi, który startował na dystansie 3000 metrów. Czas 8:25.60 dał zawodnikowi RLTL ZTE Radom piątą lokatę. Wygrał Marcin Lewandowski z CWZS Zawisza Bydgoszcz (8:16.00) przed Andrzejem Kowalczykiem z ULKS Fajfer 2001 Łapanów (8:20.78) i Pawłem Pankratowem z MKS Hermes Gryfino (8:22.46).

W finale biegu na 60 metrów przez płotki rywalizował Dawid Żebrowski. Sprinter RLTL ZTE Radom zajął szóstą lokatę z czasem 8.10. Wygrał Damian Czykier z KS Podlasie Białystok (7.71) przed Dominikiem Bochenkiem z CWZS Zawisza Bydgoszcz (7.75) i Dominikiem Staśkiewiczem z AZS-AWF Warszawa (7.85).

Na zakończenie mistrzostw odbył się bieg sztafet mieszanych 4x400. Drużyna RLTL ZTE Radom w składzie Jakub Smoliński, Izabela Smolińska, Bartłomiej Czajkowski i Natalia Wosztyl zdobyła srebrny krążek z czasem 3:29.90. Wygrała drużyna AZS AWF-Warszawa (3:27.37), a trzecia była ekipa KS AZS AWF Kraków (3:30.53).

Autor jest również na Twitterze

Materiał oryginalny: Medale Halowych Mistrzostw Polski seniorów dla lekkoatletów RLTL ZTE Radom. Na podium stawali Kotwiła, Rydz, Kozłowski i sztafeta - Echo Dnia Radomskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.