Medale zapaśników na Akademickich Mistrzostwach Polski i mistrzostwach makroregionu

Michał Nowak
Tadeusz Klocek
Zawodnicy Olimpijczyka Radom zdobyli cztery medale na Akademickich Mistrzostwach Polski w Raciborzu oraz cztery w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Makroregionu w Radomiu.

W zmaganiach studentów zawodnicy radomskiego klubu nie stanęli na najwyższym stopniu podium, ale zdobyli trzy srebrne medale. W kategorii do 66 kilogramów drugi był Przemysław Piątek, w kategorii do 75 kilogramów Mateusz-Piotr Nowak, a do 85 kilogramów Arkadiusz Kułynycz. Ten ostatni nie wystąpił w walce finałowej ze względu na kontuzję, której nabawił się w półfinale. Dorobek medalowy uzupełnił Karol Kośla, który stanął na najniższym stopniu podium w kategorii do 66 kilogramów. W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk zajął drugie miejsce za KS AZS-AWF Warszawa.

W miniony weekend w Radomiu odbyły się natomiast mistrzostwa makroregionu. W tych zawodach zapaśnicy Olimpijczyka zdobyli także cztery medale. Złoto w kategorii do 38 kilogramów wywalczył Adrian Redestowicz, a w kategorii do 66 kilogramów Adam Witkowski. Trzecie miejsca zajowali natomiast Mateusz Mikołajczyk w kategorii do 42 kilogramów oraz Piotr Siczek w kategorii do 85 kilogramów. Ponadto Olimpijczyk Radom wygrał klasyfikację drużynową.

Tymczasem w dniach 29 września - 3 października, Przemysław Piątek, Mateusz-Piotr Nowak, Arkadiusz Kułynycz, Aleksander Kroczak i Rafał Płowiec wezmą udział w konsultacjach reprezentacji Polski, które odbędą się w Poznaniu.