Medale zapaśników Olimpijczyka na Akademickich Mistrzostwach Polski

Michał Nowak [email protected]
Arkadiusz Kułynycz (z prawej) z kolejnym sukcesem. Na zdjęciu z Danielem Rutkowskim i Ryszardem Wolnym, trenerem kadry Polski. S.Szymczak
Kolejne medale do swojej kolekcji dołożyli zapaśnicy Olimpijczyka Radom. Podopieczni trenera Zdzisława Kolanka zdobyli dwa złote krążki, jeden srebrny i dwa brązowe. W klasyfikacji generalnej w stylu klasycznym radomski klub zajął drugie miejsce, za AZS AWF Warszawa.

Na najwyższym stopniu podium stanął Arkadiusz Kułynycz, który wystartował w wyższej niż zazwyczaj kategorii wagowej (do 85 kilogramów). Mimo to nie miał sobie równych. - Chcieliśmy zobaczyć jak Arek radzi sobie w wyższej kategorii i okazało się, że bardzo dobrze - mówi Zdzisław Kolanek, trener Olimpijczyka Radom.

Złoty medal zdobył również Przemysław Piątek, który... nie stoczył żadnej walki. W jego kategorii wagowej, do 59 kilogramów nie miał przeciwników. - Nie chcieliśmy ryzykować jego startu w wyższej kategorii z zawodnikami o dziesięć kilogramów cięższymi - dodaje szkoleniowiec.

Ponadto radomianie zajęli jeszcze trzy miejsca na podium. Drugi w kategorii do 75 kilogramów był Michał Kośla. Na najniższym stopniu podium stanęli jeszcze Karol Kośla (kategoria do 66 kilogramów) i Mateusz-Piotr Nowak (kategoria do 75 kilogramów).