Michał Bryl i Kacper Kujawiak wicemistrzami Polski w siatkówce plażowej!

/MN/
Michał Bryl (z lewej) i Kacper Kujawiak osiągnęli w Krakowie swój najlepszy wynik w seniorskiej karierze poznan.naszemiasto.pl
Zawodnicy RCS-u Czarnych Radom, Michał Bryl i Kacper Kujawiak zdobyli w Krakowie srebrne medale mistrzostw Polski w siatkówce plażowej!

Turniej miał bardzo mocną obsadę, zjechała cała krajowa czołówka tej dyscypliny sportu. Bryl i Kujawiak nie mieli jednak łatwej przeprawy. Już w drugiej rundzie trafili na uznaną parę - Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz i ten mecz przegrali.

Potem musieli rywalizować z prawej strony drabinki, gdzie pokonali między innymi inny duet Czarnych - Bartłomiej Malec / Bartłomiej Kiernoz. W półfinale Bryl i Kujawiak wygrali z Piotrem Kantorem i Bartoszem Łosiakiem, którzy bronili tytułu mistrzowskiego.

W finale gracze Czarnych trafili duet Grzegorz Fijałek / Mariusz Prudel, który zajął piąte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Bryl i Kujawiak wygrali pierwszego seta 25:23. Rywalom udało się jednak ostatecznie wyjść z opresji i wygrać dwa kolejne sety, do 17 i w tie-breaku do 9 i to oni zdobyli złote medale mistrzostw Polski, a zawodnicy Czarnych musieli się zadowolić srebrnymi krążkami.

W zawodach wziął udział również Daniel Pliński, siatkarz Cerradu Czarnych Radom, który grał w parze z Marcinem Wiką. W drugiej rundzie duet ten przegrał z Grzegorzem Fijałkiem i Marcinem Prudlem 0:2, a potem rywalizował z prawej strony drabinki, gdzie wygrał z Waldemarem Świrydowiczem i Andrzejem Paszkowskim, a potem z Bartoszem Mariańskim i Kamilem Radzikowskim. W następnym starciu Pliński i Wika musieli jednak uznać wyższość Jędrzeja Brożyniaka i Bartłomieja Dzikowicza.