Mikołaj Bąk z Viktorii Szydłowiec, mistrzem Polski w kick boxingu (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Trener Paweł Surdy i Mikołaj Bąk archiwum klubu
W Mysłowicach odbyły się mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w kick-boxingu w formule low-kick. Znakomite wyniki osiągnęli przedstawiciele Viktorii Szydłowiec.

Do zawodów zostało zgłoszonych 431 zawodników ze 103 klubów kick-boxingu z całej Polski. Ostatecznie po wadze do rywalizacji przystąpiło 374 zawodników reprezentujących 102 kluby. Wśród nich troje to reprezentanci Viktorii Szydłowiec. W gronie seniorów Marlena Tomczyk, rywalizowała w kategorii wagowej do 48kg. Przegrała pierwszą walkę i odpadła z turnieju we wstępnej jego fazie. Podobnie Łukasz Bienias który walczył w kategorii wagowej do 71kg również w gronie seniorów. Przegrał na punkty pierwszą walkę i pożegnał się z turniejem. W gronie juniorów młodszych do rywalizacji przystąpił w kategorii wagowej do 54 kg . Mikołaj Bąk. W walce półfinałowej pokonał przed czasem ( poddanie po drugiej rundzie ) Jakuba Pawelczaka z Poznania. W finale spotkał się z Marcele Brzeźniakiem, reprezentującym Oświęcimski Klub Karate. Po trzech rundach sędziowie orzekli jednogłośne zwycięstwo 3:0 zawodnika z Szydłowca i tym samym zdobył on tytuł mistrza Polski.

Paweł Surdy trener: - Cieszę się bardzo z postawy Mikołaja i osiągniętego przez niego sukcesu. Zrobił on duży postęp. Do mistrzostw ciężko trenował i to przyniosło oczekiwany skutek w postaci zdobytego tytułu. W finale spotkał się z zawodnikiem któremu uległ kilka miesięcy temu. Tym razem to mój podopieczny okazał się zwycięzcą ,był to więc udany rewanż za wcześniejszą porażkę . Po mimo debiutu w tak wielkiej imprezie stanął na wysokości zadania i wywalczył tytuł mistrza kraju. Myślę, że od teraz coraz częściej będziemy słyszeć o jego sukcesach sportowych w kick-boxingu.

EURO 2020: Kiedy zagramy, jeśli awansujemy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie