MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mikołajkowe otrzęsiny w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Marii Konopnickiej w Radomiu. Zobaczcie zdjęcia

Patryk Samborski
Patryk Samborski
We wtorek, 6 grudnia w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Marii Konopnickiej w Radomiu odbyły się mikołajkowe otrzęsiny w ramach zabaw poświęconych patronce szkoły.

Mikołajki z Konopnicką to impreza zorganizowana w ramach obchodów 120-lecia II Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Konopnickiej w Radomiu, której celem jest zapoznanie uczniów klas pierwszych z historią i tradycjami szkoły, z życiem i twórczością patronki oraz integracja poprzez zabawę i rywalizację.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury – czterech nauczycieli oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Konkurs „otrzęsinowy” poprowadziła pani profesor Joanna Karpińska. Nagroda dla zwycięskiej klasy została ufundowana przez Radę Rodziców.

Pierwszą konkurencją była prezentacja swojej klasy, w formie wiersza lub piosenki.

Druga konkurencja to quiz wiedzy o szkole i patronce. Przewodniczący klasy losowali pytania dotyczące historii szkoły oraz życia Marii Konopnickiej. Po konsultacji z klasą udzielali odpowiedzi.

Trzecia konkurencja to pytanie związane z twórczością Marii Konopnickiej.

Czwarta konkurencja – „Kto to jest?”. 120 lat szkoły to bogata historia i wybitni absolwenci, którzy osiągnęli sukcesy zawodowe i osobiste. Prowadząca czytała krótkie informacje o absolwencie szkoły a uczniowie mieli za zadanie odgadnąć jego nazwisko. Pytania dotyczyły Leszka Kołakowskiego, Igi Cembrzyńskiej, Przemysława Zycha.

W piątej konkurencji każda klasa dostała inne zadanie, związane z przedmiotem, którego uczy się w zakresie rozszerzonym, na przykład zadanie z matematyki wymagało obliczenia pierwiastka z użyciem daty śmierci Konopnickiej.

Po zliczeniu punktów za wszystkie konkurencje okazało się, że trzy klasy mają taki sam wynik. Ustalono dogrywkę. Pojawiły się pytania o nazwisko kompozytora „Roty” oraz nazwę szkoły w 1902 roku.

Wygrała klasa IF, której wychowawczynią jest pani profesor Aneta Majkusiak. Gratulujemy zwycięskiej drużynie.

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie