Mirax Klasy B. Grupa 1 i 2. W meczu na szczycie Stanisławice zremisowały z Jaguarem. Zobacz zdjęcia, wyniki i tabele i film

Radosław Olchowski
W meczu na szczycie radomskiej B Klasy KP Stanisławice zremisowali z Jaguarem Wolanów. archiwum KP Stanisławice
W meczach 9. kolejki piłkarskiej Mirax B Klasy emocji nie brakowało. Ciekawe widowisko stworzyli piłkarze ze Stanisławic i Wolanowa. W meczu na szczycie padł remis 2:2.

W grupie 1 w sobotnich meczach Beniaminek Iłża i Hubal Chlewiska wystąpili w roli gospodarzy spotkań. Gracze z Iłży zremisowali z rezerwami Prochu Pionki. Do przerwy przyjezdni prowadzili 1:0. Zresztą korzystny dla siebie rezultat goście utrzymywali do końcowych minut rywalizacji. Dopiero w 81 minucie prostopadłe podanie od Macieja Łęckiego wykorzystał Błażej Chmielnicki. Ofensywny zawodnik Beniaminka wykorzystał okazję, ratując remis w tym spotkaniu.

Z kolei na fotel lidera wskoczyli na chwilę piłkarze rezerw Gracji Tczów, którzy wypunktowali na wyjeździe Hubala Chlewiska. Gole dla triumfatorów strzelali Grzegorz Kaca, Bartłomiej Kwiatkowski i Jakub Chmurzyński. Niestety dla zawodników z Tczowa, dzień później Wisła Solec rozgromiła Postęp i to ona aktualnie prowadzi w klasyfikacji. Ekipa z Solca swoją wyższość potwierdziła dopiero po przerwie. Wówczas dwukrotnie do bramki Postępu wcelował Łukasz Gołda, a po jednym golu dołożyli Piotr Strąk i Dawid Blin.

12. Postęp 9 6 11-24

Tymczasem w grupie 2 lider KP Stanisławice mierzył się z wiceliderem, czyli Jaguarem Wolanów. Spotkanie było emocjonujące, a ostatecznie zakończyło się remisem 2:2. Pierwsi do siatki trafili gracze Jaguara. Do siatki miejscowych wcelował Dominik Maj. Piłkarz przyjezdnych wykorzystał błąd bramkarza, który zagrał piłkę wprost pod nogi przeciwnika.

Po zmianie stron wyrównał Bartosz Ptaszek, a niedługo potem Stanisławice wyszły na prowadzenie. Gola na 2:1 zdobył Mateusz Marchewka, który trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jaguar walczył jednak o co najmniej punkt w tym meczu i swój cel osiągnął. Po faulu w polu karnym na Bartłomieju Siwaku sędzia podyktował rzut karny. Z „wapna” strzelał sam poszkodowany i nie zawiódł. Ostatecznie starcie na szczycie w tej grupie zakończyło się podziałem punktów.

W innym pojedynku tej grupy Strażak Wielogóra zremisował 2:2 z Mogielanką. Jak nam powiedział prezes Strażaka Janusz Mazurek gospodarze wyrównali w doliczonym czasie gry.
Tym razem piłkarze Iskry mieli się z czego cieszyć. Po dobrej grze pokonali Jedlankę.