Młoda Legia pokonana. Radomiak w finale Pucharu Polski!

/W.Ł./
Po zagraniu Daniela Barzyńskiego padła jedyna bramka dla Radomiaka w meczu z Legią Warszawa. Łukasz Wójcik
Finał będzie z Mazurem Karczew.

Radomianie po 120 minutach gry pokonali w Warszawie drużynę Młodej Ekstraklasy Legię. Zwycięskiego gola strzelił Cezary Czpak w pierwszej części dogrywki.

W meczu półfinałowym piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu mazowieckiego, Legia Warszawa (Młoda Ekstraklasa) przegrała 0:1 z Radomiakiem Radom.

Legia (Młoda Ekstraklasa) - Radomiak Radom 0:1 (0:0, 0:1), Czpak 100.

Legia: Chrostowski - Bochenek, Michalak, Bereś (46 Karniszewski, Cichocki, Furman, Broniszewski (46 Starek), Pogonowski, Widejko, Tietz (46 Lisowski).

Radomiak: Studziński - Szary, Grunt, Świdzikowski, Rolak - Barzyński, Gromadzki, Woźniak (60 Radecki), Kornacki (65 Puton) - Tarnowski (70 Wnuk), Czpak.

Żółte kartki: Michalak (Legia), Gromadzki (Radomiak). Sędziował: Sebastian Załęski z Ciechanowa.

Legia, mimo dwóch trawiastych boisk przyjęła Radomiaka na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Dodatkowo potworny upadł, w jakim rozgrywany był mecz dał się we znaki piłkarzom obydwu drużyn.

NAJMOCNIEJSZY SKŁAD

Arkadiusz Skonieczny, trener Radomiaka wystawił najmocniejszy skład. Od pierwszych minut najbardziej aktywny był Paweł Tarnowski, którego jednak strzały mijały światło bramki Legii. W 23 min. po zagraniu piłki z rzutu wolnego przez Daniela Barzyńskiego, Marcin Grunt strzałem głową trafił piłką w poprzeczkę, a dobitka Piotra Kornackiego poszybowała wysoko nad bramką. W 33 min. szybka kontra radomian, zakończyła się niestety niecelnym strzałem Pawła Tarnowskiego. Legia w pierwszej połowie odpowiedziała tylko jedną groźną akcją. Strzał Bartosza Widejko z najwyższym trudem obronił Michał Domański.

POD DYKTANO GOŚCI

Druga połowa przebiegała pod dyktando Radomiaka. Radomianie stworzyli kilka bardzo dogodnych sytuacji. Nie wykorzystali ich Paweł Tarnowski, Cezary Czpak, Daniel Barzyński. W 77 min. po zagraniu piłki z rzutu rożnego przez Cezarego Czpaka, bardzo mocnym uderzeniem popisał się Mateusz Radecki, ale piłka trafiła w bramkarza Jakuba Chrostowskiego. Kilka chwil później Radomiakowi należał się rzut karny za zagranie w polu karnym piłki ręką przez Mateusza Cichockiego. Po 90 minutach żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola. Sędzia zarządził dogrywkę. Już na początku dogrywki, Cezary Czpak skierował futbolówkę do siatki, po zagraniu Kacpra Wnuka, ale ten ostatni był na spalonym. Za kilka minut, Cezary Czpak w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. W 100 minucie kapitan Daniel Barzyński wrzucił piłkę na pole karne, gdzie futbolówkę lekko dotknął głową Cezary Czpak i wpadła do siatki. W drugiej części dogrywki, ten sam gracz miał dwie znakomite sytuacje bramkowe. Raz nie trafił w bramkę, a za drugim razem w bramkarza.

W drugim meczu półfinałowym, Hutnik Warszawa prze-grał 0:1 z Mazurem Karczew. Spotkanie finałowe zaplanowano na 15 czerwca.

Co powiedział o meczu z Legią, Arkadiusz Skonieczny, trener Radomiaka?