Młody biegacz z Rusinowa w czołówce zawodów w Radomiu

/sid/
Adam Kobyłka (na zdjęciu z numerem 81) z Rusinowa zajął 7. miejsce w "Biegiem po Parku Kościuszki”, pierwszej imprezie zaliczanej do cyklu Grand Prix Radomia w biegach ulicznych J. Stobiecki
Z dwójki zawodników z powiatu przysuskiego lepiej wypadł Adam Kobyłka z Rusinowa.

Bieg w Parku Kościuszki, rozpoczął tegoroczny cykl Grand Prix. Przedłużająca się zima zniechęciła wielu, zwłaszcza najmłodszych do startu. Mimo słonecznej pogody i nie najgorszych warunków w biegach dzieci wystartowało około 40 osób.

Trasa biegu została wytyczono alejkami parku. Panie miały do pokonania dystans około 3 km, a panowie ok. 4 km. Do udziału zgłosiło się łącznie ponad 80 osób.

Doświadczonych biegaczy zaskoczył nastoletni długodystansowiec, Mateusz Kaczor. Gimnazjalista wygrał bieg główny pokonując Pawła Kamusińskiego, drugiego zawodnika ubiegłorocznego cyklu Grand Prix. Kaczor zwyciężył również w kategorii gimnazjalistów. Wśród kobiet niespodzianki nie było. Wygrała triumfatorka ubiegłorocznej edycji Grand Prix, Karolina Waśniewska.

Z dwójki reprezentantów powiatu przysuskiego lepiej zaprezentował się Adam Kobyłka z Rusinowa, który ukończył bieg na 7. miejscu. Jakub Papis z Rusinowa zajął 31. miejsce.
Wyniki, bieg główny, mężczyzn: 1. Mateusz Kaczor 14.25, 2. Paweł Kamusiński 14.28, 3. Damian Krzosek 14.29, 7. Adam Kobyłka (Rusinów) 14.47, 31. Jakub Papsi (Rusinów) 19.31.