Młody zapaśnik Jakub Lisek z Wierzbicy złotym medalistą na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Suwałkach - zobacz zdjęcia

Antoni Sokołowski
Drużynowo zapaśnicy „Orlika” Wierzbica zajęli 10 miejsce wśród najlepszych Klubów zapaśniczych w kraju. Urząd Gminy w Wierzbicy
Dużym sukcesem zakończył finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym, który odbył się w dniach 2-4 maja w Suwałkach. Jakub Lisek - zawodnik Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlik” Wierzbica zdobył złoty medal i tytuł Mistrz Polski 2022 w kategorii wagowej 110 kg.

Wychowanek trenera Mirosława Piskorza z Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlik” Wierzbica okazał się bezkonkurencyjny i zapewnił sobie drugi z rzędu złoty medal, zdobyty w ostatnich dwóch latach.

Oprócz Jakuba Liska w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystartowali także Marcel Rafalski i Filip Bańcerowski, którzy uplasowali się na piątych miejscach w swoich kategoriach wagowych.

Punkty dla Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlik” Wierzbica w finale zdobywali również Krzysztof Kaczmarczyk i Wojciech Zawadzki, sklasyfikowani w drugiej dziesiątce wśród startujących zawodników w swoich kategoriach wagowych.

Drużynowo zawodnicy Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlik” Wierzbica zajęli 10 miejsce wśród najlepszych Klubów zapaśniczych w kraju.