Młodzi siatkarze RCS Cerradu Czarni Radom o krok od finałowego turnieju

Martin Nowak
Młodzi siatkarze są o krok od finałowego turnieju
Młodzi siatkarze są o krok od finałowego turnieju WKSCzarni.pl
Siatkarze RCS Cerrad Czarni Radom są coraz bliżej turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego w wyjazdowym meczu drugiej rundy play off Młodej Ligi w trzech setach pokonali Lotos Trefl Gdańsk. Rewanż 19 kwietnia w Radomiu.

Lotos Trefl Gdańsk – RCS Cerrad Czarni Radom 0:3 (16:25, 18:25, 15:25)
Lotos Trefl: Sobczak 3, Ptaszyński, Niemiec 2, Jakubiszak 5, Dębski 11, Bilicki, Behrendt (libero) oraz Wieleba, Kulpaka, Kleinschmidt, Bangrowski, Rembalski, Wnuk 6, Gronkowski 2.
RCS Cerrad Czarni: Kędzierski 1, Ziobrowski 7, Zwiech 12, Bołądź 15, Fornal 11, Tyszko 4, Filipowicz (libero) oraz Moniak 1, Wasilewski.

Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego wygrali środowe spotkanie dosyć łatwo, w setach do 16, 18 i 15.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 3:0. Trwało to jednak tylko moment. Kilka chwil później był już remis. Wyrównana walka trwałą tylko do stanu 10:10. Potem inicjatywę przejęli radomianie i nie oddali jej do końca meczu. RCS Cerrad Czarni byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i wygrali zasłużenie. Statuetkę MVP otrzymał Jakub Ziobrowski.

Spotkanie rewanżowe drugiej rundy play off rozegrane zostanie 19 kwietnia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Początek godz. 18.00. Radomianie potrzebują tylko dwóch setów do awansu do turnieju finałowego, w którym walka toczyć się będzie o medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23.

Bartłomiej Bołądź, miejsce 3 w 23. Plebiscycie Sportowym "Echa Dnia"