Młodzicy Czarnych Radom mistrzami Mazowsza w siatkówce!

/sid/
Zespół młodzików Czarnych Radom wywalczył tytuł mistrzów Mazowsza w siatkówce i zagra w ćwierćfinale mistrzostw Polski J. Stobiecki
Drużyna wywalczyła tytuł mistrzów Mazowsza i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Polski.

Wyniki

Wyniki

Czarni Radom - MDK Warszawa 2:0 (25:23, 25:11), Czarni - Plas Warszawa 2:0 (25:19, 25:13), Czarni - Wicher Trójka Kobyłka 2:0 (26:24, 25:21).
Czarni: Jaskulski, Kwarciany, Wieteska, Moniak, Szcześniak, Dąbrowski - Pożyczka (libero), Strzelecki (libero) oraz Kazimierczak, Zając, Ślusarski, Pietras.
W innych meczach: Plas - Wicher 0:2 (20:25, 9:25), Wicher - MDK 0:2 (21:25, 22:25), Plas - MDK 1:2; końcowa kolejność 1. Czarni, 2. MDK, 3. Wicher, 4. Plas; awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski Czarni, awans do jednej ósmej finału mistrzostw Polski MDK i Wicher.

Radomianie, którzy wygrali rundę zasadniczą, byli gospodarzem turnieju finałowego zmagań młodzików, w którym walczyły cztery drużyny. Oprócz Czarnych o prymat na Mazowszu rywalizowały Plas Warszawa, MDK Warszawa oraz Wicher Trójka Kobyłka.

Czarni rozpoczęli turniej od pojedynku z MDK. Po wyrównanym pierwszym secie, wygranym ostatecznie przez radomian, w drugim rywale nie byli w stanie nawiązać walki. Czarni wygrali drugą odsłonę wysoko. W drugim spotkaniu zmierzyli się z drugą warszawską ekipą, Plasem. W obu partiach gospodarze dość szybko wypracowywali przewagę. W drugim secie radomianie prowadzili 16:5 i wygrali seta ostatecznie do 13.

Dwa zwycięstwa oznaczały, że podopieczni Sawiczyńskiego zapewnili sobie prawo gry co najmniej w jednej ósmej finału mistrzostw Polski. Z Wichrem walczyli jednak o tytuł mistrzów Mazowsza i bezpośredni awans do ćwierćfinału mistrzostw kraju. Był to dla radomian najtrudniejszy mecz. W pierwszej partii rywale mieli piłkę setową (22:24), ale Czarni wygrali cztery kolejne akcje, wygrywając na przewagi. Również druga partia miała niezwykle zacięty przebieg. Ostatecznie to radomscy młodzicy wygrali, zapewniając sobie tytuł mistrzów Mazowsza i miejsce w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Czarni zagrają w turnieju w Rzeszowie.

Zespoły MDK i Wicher Kobyłka, które zajęły miejsca drugie i trzecie zagrają w jednej ósmej finału mistrzostw kraju.

- Po problemach ze składem, kontuzjach, nieregularnych treningach jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku - skomentował turniej Sawiczyński.