Młodzicy Czarnych Radom pokonali kandydata do złota!

/sid/
Młodzicy Czarnych Radom wygrali pierwszy mecz finału mistrzostw Polski. Pokonali 2:0 Chemika Bydgoszcz J. Stobiecki
Drużyna Czarnych Radom, sprawiła sporą niespodziankę na otwarcie finału mistrzostw Polski młodzików w siatkówce. Podopieczni Arkadiusza Sawiczyńskiego pokonali po kapitalnym meczu 2:0 Chemika Bydgoszcz, jednego z najpoważniejszych kandydatów do tytułu mistrzowskiego.

Pierwszy mecz finałowego turnieju, rozgrywanego w Wołominie był niezwykle zacięty. Oba sety rozstrzygnęła walka na przewagi. W pierwszej odsłonie Czarni prowadzili 22:17, jednak w jednym ustawieniu stracili sześć punktów. Nie poddali się i podjęli walkę. Ostatecznie wygrali seta 27:25.

- Chłopcy pokazali w tym secie charakter - przyznaje Sawiczyński. - W trudnym momencie potrafili się zmobilizować.

Drugi set miał również wyrównany przebieg. W końcówce bydgoszczanie wypracowali trzypunktową przewagę. Po raz kolejny młodzicy Czarnych nie złożyli broni i najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie wygrali 26:24.

- Udało się nam zaskoczyć rywali taktyczną, trudną zagrywką, która przynosiła nam punkty - wyjaśnia trener młodzików. - Z taką grą nie powinniśmy się bać nikogo i mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będziemy grać równie walecznie.

Po południu Czarni, w drugim meczu grupowym zmierzą się z AKS Rzeszów. W sobotę zagrają z Gwardią Wrocław.

Czarni Radom - Chemik Bydgoszcz 2:0 (27:25, 26:24).
Czarni: Jaskulski, Moniak, Kaźmierczak, Szcześniak, Wieteska, Dąbrowski oraz Strzelecki, Zając, Pożyczka.