Młodzicy Czarnych Radom ze srebrnym medalem mistrzostw Polski!

Michał Nowak
Srebrny medal mistrzostw Polski młodzików to najlepszy wynik w historii Czarnych Radom w tej kategorii wiekowej. vispolska.pl
Bardzo duży sukces osiągnęli młodzicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego Czarni, którzy w zakończonych w niedzielę mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej zajęli druga lokatę i zdobyli srebrne medale! Lepsi okazali się tylko siatkarze AKS V LO Rzeszów.

To największy sukces radomskiego klubu w tej kategorii wiekowej. Warto zaznaczyć, że w zespole prowadzonym przez trenera Krzysztofa Jaskulskiego grają sami wychowankowie klubu. - Zespół młodzików pisze swoja kartę w historię naszego klubu. Dotychczas w tej kategorii wiekowej nie mieliśmy medalu Mistrzostw Polski. Dlatego srebro w Człuchowie, wywalczone własnymi wychowankami smakuje szczególnie - zapewnił trener.

Walkę w mistrzostwach Polski radomianie rozpoczęli od porażki 0:2 z AKS V LO Rzeszów. Ważna okazała się konfrontacja z AZS 2020 Częstochowa. Czarni przegrywali po pierwszej partii, ale dwie kolejne rozstrzygnęli na swoją korzyść, a kluczem do zwycięstwa okazała się dobra zagrywka. W kolejnym grupowym pojedynku, przeciwko Treflowi Gdańsk, radomianie również przegrali pierwszą odsłonę, ale dwie kolejne zwyciężyli.

W półfinale zespół Czarnych zmierzył się z niepokonanym w drugiej grupie SUKSS Suwałki. Po najlepszym w swoim wykonaniu meczu, radomianie wygrali 2:0 i awansowali do finału, w którym, po raz drugi podczas tych zawodów, musieli uznać wyższość ekipy z Rzeszowa.

Wyniki:
Faza grupowa:
AKS V LO Rzeszów - RCS Czarni Radom 2:0 (25:21, 25:17),
RCS Czarni Radom - AZS 2020 Częstochowa 2:1 (23:25, 25:20, 15:9),
Trefl Gdańsk - RCS Czarni Radom 1:2 (23:25, 25:18, 7:15).

Półfinał:
RCS Czarni Radom - SUKSS Suwałki 2:0 (25:20, 25:21).

Finał:
AKS V LO Rzeszów – RCS Czarni Radom 2:0 (25:19, 25:22).

Końcowa kolejność Mistrzostw Polski młodzików: 1. AKS V LO Rzeszów, 2. RCS Czarni Radom, 3. Trójka Nakło, 4. SUKSS Suwałki, 5. Jastrzębski Węgiel, 6. AZS 2020 Częstochowa, 7. Trefl Gdańsk, 8. Metro Warszawa.

Skład RCS Czarnych: Stanisław Sowa, Bartosz Sławiński, Jakub Baranowski, Bartłomiej Przybylski, Piotr Skałbania, Dominik Szymański, Adam Dybus, Wiktor Trzos, Oskar Prokopczyk, Marcel Szczęsny, Eryk Domagała, Alex Chodakowski, Hubert Bujak, Jakub Żurowski. Trenerzy:Krzysztof Jaskulski i Arkadiusz Sawiczyński.