MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Modlili się w intencji ofiar katastrofy

Anna GOGUŁA
Wieniec, w kształcie biało-czerwonego serca udekorowano w środku zbiorowym zdjęciem ofiar katastrofy w Smoleńsku.
Wieniec, w kształcie biało-czerwonego serca udekorowano w środku zbiorowym zdjęciem ofiar katastrofy w Smoleńsku.
W czwartek, władze miejskie i powiatowe Kozienic zgromadziły się na Sesji Nadzwyczajnej. Była minuta ciszy i hymn.
W Ogrodzie Papieskim złożono wieniec. Mieszkańcy Kozienic zapalali tam znicze.
W Ogrodzie Papieskim złożono wieniec. Mieszkańcy Kozienic zapalali tam znicze.

W Ogrodzie Papieskim złożono wieniec. Mieszkańcy Kozienic zapalali tam znicze.

Sesję zwołano w celu uczczenia pamięci ofiar tragedii pod Smoleńskiem. Zorganizowano ją w Ognisku Pracy Pozaszkolnej Ogród Jordanowski. Byli na niej członkowie Rady Miejskiej, Rady Powiatu, wójtowie i przedstawiciele gmin powiatu kozienickiego.

MINUTA CISZY I HYMN

Obrady poprowadzili przewodniczący obu rad: Krzysztof Wolski i Mariusz Prawda. Po otwarciu sesji zgromadzeni wysłuchali hymnu państwowego, który odegrała orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozienicach pod batutą Zygmunta Juśkiewicza.

- Odczytane zostało oświadczenie przyjęte przez Rady w hołdzie tragicznie zmarłych pod Smoleńskiem. Pamięć ofiar katastrofy lotniczej uczczono minutą ciszy - mówi Jarosław Traczyk, z Zespołu do spraw Współpracy z Zagranicą i Promocji.

MODLILI SIĘ ZA OFIARY

Po sesji wszyscy zgromadzeni przeszli do kościoła Świętego Krzyża, gdzie odprawiono mszę żałobna w intencji tragicznie zmarłego prezydenta, jego małżonki i pozostałych 94 ofiar katastrofy.

- Msza koncelebrowana była przez proboszczy obu kozienickich parafii: dziekana Władysława Sarwę i profesora Edwarda Warchoła oraz ks. Bogdana Pacyniaka. Po uroczystości żałobnej wszyscy udaliśmy się do Ogrodu Papieskiego, gdzie w imieniu mieszkańców Ziemi Kozienickiej złożony został wieniec
w kształcie biało-czerwonego serca z zamieszczonym w środku zbiorowym zdjęciem ofiar katastrofy - o przebiegu uroczystości opowiada Jarosław Traczyk.

ZAPŁONĘŁY ZNICZE

Przy dźwiękach werbli odczytane zostały nazwiska wszystkich ofiar katastrofy. Zapłonęło 96 białych i czerwonych zniczy, które utworzyły pod wieńcem flagę RP. W uroczystościach żałobnych wzięły udział poczty sztandarowe z urzędów, szkół, jednostek OSP, organizacji, stowarzyszeń i związków kombatanckich, a także poseł na sejm, władze samorządowe powiatowe i gminne, dyrektorzy i kierownicy jednostek samorządowych, przedstawiciele straży i policji, młodzież, Kozienicka Grupa Rekonstrukcji Historycznych oraz mieszkańcy Kozienic. Oprawę muzyczna zapewniła orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej. Po mszy w kościele wystawiona została księga kondolencyjna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie