Moya Radomka Radom gra z Pałacem Bydgoszcz o kolejne punkty w Tauron Lidze. Zobacz zdjęcia i zapis relacji live

Radosław Olchowski
Radomka Radom walczy z Pałacem Bydgoszcz.
Radomka Radom walczy z Pałacem Bydgoszcz. Mateusz Skurosz, Radosław Olchowski
W meczu 11. kolejki Tauron Ligi siatkarki Moya Radomki Radom podejmowały w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga Metalkas Pałac Bydgoszcz. Radomianki wygrały bez straty seta (3:0). Oto zapis relacji tekstowej na żywo.

Moya Radomka Radom grała z Pałacem Bydgoszcz o kolejne punkty w Tauron Lidze. Śledź relację LIVE

Tauron Liga: Moya Radomka Radom – Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0 .

Sety: 25:18, 25:23, 25:22.

Radomka: Łyczkowska, Gałkowska, Johnson, Świrad, Murek, Scholzel, Stenzel (libero) oraz Rybak - Czyrniańska, Moskwa,

Pałac: Bałdyga, Nowakowska, Sikorska, Makarewicz, Paluszkiewicz, Witkowska, Saad (libero) oraz Gorzkiewicz, Łyszkiewicz,
MVP meczu: Monika Gałkowska (Radomka).

- Pokazać charakter, wolę walki i do boju drogie Panie. Wygrać za trzy punkty tak potrzebne, trzymam kciuki kibicuje mocno - napisał przed meczem Łukasz Szwarc, kibic Radomki.

Zanim o przebiegu meczu warto dodać, że podczas każdego meczu domowego Radomki można zakupić swój gadżet klubowy. W sklepiku kibica każdy znajdzie coś dla siebie. Szaliki, koszulki meczowe, kubki i wiele innych gadżetów. W trakcie przerw w meczu, w sklepiku obowiązuje 20% zniżki na gadżety Radomki.

Tymczasem Radomka zaczęła od złego zagrania w kontrataku, dlatego Pałac zdobył punkt otwarcia. Potem faworytki regularnie punktowały. Zwłaszcza środkowa Marie Scholzel, która biła w kontrataku oraz Monika Gałkowska, zdobywczyni dwóch asów serwisowych z rzędu. W efekcie radomianki prowadziły 7:2. Co prawda przyjezdne chwilowo odpowiedziały, ale dalszy przebieg seta otwarcia przebiegał pod dyktando podopiecznych trenera Stefano Micoliego. Niestety do czasu, bo rywalki zaatakowały skutecznie w kontrze, za chwilę zablokowały Natalię Murek, a nasze popełniły błąd w przycięciu. Zamiast zatem kilkupunktowej przewagi, było 10:8. Za moment jednak wszystko wróciło do normy. Radomka atakowała, blokowała zapędy pałacu i w efekcie prowadziła 16:11. Ostatecznie Radomka dowiozła wygraną w secie otwarcia, a decydujący punkt zdobyła środkowa Marie Scholzel.

Potem ponownie lepsze okazały się gospodynie. Ekipa trenera Micoliego punktowała w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. A to atakiem, a to blokiem, , a to asem z pola zagrywki. Szybko zatem było 7:3 dla radomianek, które pewnie zmierzały po drugiego seta. Kibice oklaskiwali przede wszystkim skuteczne ataki Scholzel. Niemka raz punktowała z obiegnięcia, by za chwilę zablokować atak bydgoszczanek. Kiedy kolejnym bokiem popisała się Sholzel (trzecim swoim w tym meczu i siódmym zespołu) miejscowe prowadziły 17:11.
Radomka nie dawała sobie wydrzeć zwycięstwa w drugiej odsłonie. Co prawda po raz pierwszy w tym spotkaniu została zablokowana Scholzel, jednak i tak miejscowe zrobiły swoje. W kontrach brylowały Natalia Murek i Hilary Johnson. Warto dodać, że rezerwowe, w tym przypadku Adrianna Rybak - Czyrniańska, dodawały od siebie wiele. Przykładowo wymieniona weszła w pole zagrywki i popisała się asem. Wydawało się, że do końca partii nic złego Radomce się nie stanie. A jednak Pałac doprowadził do gry na przewagi. Setbola zdobyła Gałkowska. Za chwilę ta sama zawodniczka posłała kontrę i było 2:0 w setach.
Trzecią odsłonę miejscowe ponownie zaczęły od prowadzenia, by za moment pozwolić odrobić starty. Bydgoszczanki nie zamierzały jechać do Bydgoszczy bez zdobyczy i biły się w tej odsłonie ile sił. Po ataku Joanny Sikorskiej i błędzie w przyjęciu Radomki na tablicy wyników było 10:10. Potem Pałac uciekł na trzy punkty, ale gospodynie nie dały za wygraną.
Końcówka była emocjonująca. Raz Pałac, a raz Radomka były na prowadzeniu. No i wreszcie Radomka przełamała przyjezdne. Po zagrywkach Murek miejscowe zdobyły dwa punkty z rzędu, a potem dowiozły przewagę do ostatniej piłki. Tym samym zaliczyły wygraną za trzy punkty, a ostatni punkt meczu zdobyła atakiem Gałkowska.

Tak zapowiadaliśmy mecz Radomki z Pałacem Bydgoszcz.

Spotkania tej serii spotkań rozgrywane są od 12 do 14 grudnia. Zaplanowane w tych dniach mecze zakończą pierwszą rundę sezonu zasadniczego. Radomka podejmie Pałac Bydgoszcz w hali RCS -u. Niewątpliwie radomianki są faworytkami starcia, ale oczywiście to trzeba będzie udowodnić na boisku.

Podopieczne Stefano Micoliego zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Radomka zwyciężyła 3:2 w ostatnim starciu z Grupą Azoty Tarnów.
Tymczasem przyjezdne są w gorszej sytuacji. W obecnej edycji Tauron Ligi zwyciężyły dwa razy z niżej notowanymi przeciwniczkami. Zespół z Bydgoszczy sklasyfikowany jest na 10. miejscu. W stawce ma na swoim koncie zaledwie sześć „oczek”.
Historia spotkań pomiędzy Radomką, a Pałacem jest zdecydowanie po stronie gospodyń. Na ostatnie pięć pojedynków, aż cztery wygrał klub z z Radomia.

Początek spotkania we wtorek 12 grudnia o godzinie 17.30 w hali Radomskiego Centrum Sportu. Sędziować to starcie będą Paweł Kapica oraz Grzegorz Kaczmarzyk.