Moya Radomka Radom grała z ŁKS -em Łódź. Zobacz zapis relacji na żywo

Radosław Olchowski
Moya Radomka Radom gra z LKS -em Łódź. Stawką piąte miejsce w Tauron Lidze.
Moya Radomka Radom gra z LKS -em Łódź. Stawką piąte miejsce w Tauron Lidze. Dawid Wójcik
We wtorek 9 kwietnia siatkarki Moya Radomki Radom rozgrywały pierwszy mecz o piąte miejsce w Tauron Lidze. Radomianki podejmowały w hali Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga ŁKS Commercecon Łódź. Miejscowe nie dały rady łodziankom, przegrywając 1:3. Na www.echodnia.eu prowadziliśmy relację na bieżąco z tego wydarzenia.

Moya Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 1:3. Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw 1:0 dla ŁKS -u.

Sety: 20:25, 22:25, 25:21, 14:25.

Radomka: Łyczakowska, Gałkowska, Murek, Świrad, Scholzel, Johnson, Stenzel (libero) oraz Gajer, Reiter, Nowakowska, Dąbrowska, Rybak - Czyrniańska, Strasz (libero).

ŁKS: Witkowska, Hryszczuk, Ratzke, Campos, Alagierska - Szczepaniak, Piasecka, Maj - Erwardt (libero) oraz Gryka, Zaborowska, Górecka, Drabek (libero).

Sędziują: Janusz Cyran, Marek Krupski

MVP meczu: Klaudia Alagierska - Szczepaniak (ŁKS).

Pierwszy punkt rywalizacji zdobyła w tym starciu Hilary Johnson, która skutecznie uderzyła z lewego skrzydła. Potem do głosu doszły ełkaesiaczki, które głównie po kontrach wygrywały 14:10. Ale Radomka nie dała się zdominować i po kolejnych akcjach był remis po 16. Radomianki miały także szansę na prowadzenie, ale kontrę Klaudii Nowakowskiej przyjezdne zablokowały. Za moment ŁKS zdobył trzypunktowy dystans, bo dwie akcje z ponowienia skutecznie skończył Julia Piasecka (19:16). Trener miejscowych Jakub Głuszak poprosił wtedy o czas, bo set wymykał się jego podopiecznym. Nie pomogło, gdyż po powrocie na plac gry łodzianki zaproponowały punktowy blok. Zresztą blokiem oraz po kontratakach przyjezdne zdobywały kluczowe oczka premierowej odsłony. W efekcie zespół trenera Alessandro Chiapinniego po ataku Piaseckiej zdobył pierwszego seta.
W rozgrywce numer dwa radomianki dawały popis, by przestać grać. Prowadząc 16:13 pozwoliły na siedmiopunktową serię ŁKS -u. Przy stanie 20:16 dla przyjezdnych wreszcie skutecznie zaatakowała Martyna Świrad. Gospodynie nie dały rady wyrwać tej partii. Przegrały, a 2:0 w setach dla ŁKS -u "zapewniła" Monika Gałkowska, która wyrzuciła atak poza boisko.

Miejscowe robiły wiele, by przedłużyć konfrontację. No i po ataku Marie Scholzel prowadził 22:19. Za chwilę po bloku i kontrze Johnson gospodynie dobrnęły do setbola. Ostatecznie zmniejszyły starty, a decydujące oczko zdobyła Gałkowska, która obiła blok łódzkiego zespołu.
Radomianki nie poszły za ciosem. ŁKS zdominował poczynania. Siatkarki z Łodzi były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Po bloku na Galkowskiej ekipa trenera Chiapinniego prowadziła 19:11. Przyjezdne dowiozły zwycięstwo, a meczbola wykorzystała Zuzanna Górecka, która siatkówki uczyła się niegdyś w Radomiu.

Tak zapowiadaliśmy starcie Radomki z ŁKS -em.

Moya Radomka dwumecz o piąte miejsce z ŁKS- em rozpoczyna od domowego starcia. Początek w hali RCS -u przy ulicy Struga o godzinie 17:30. Rewanż odbędzie się w sobotę 13 kwietnia w Łodzi. Jeśli po dwóch starciach będzie remis o piątym miejscu przesądzi tzw. zloty set (rozgrywany do 15 punktów).

Przypomnijmy, że ŁKS po 22. kolejkach sezonu zasadniczego był na czwartym miejscu. Łódzki zespół w pierwszym etapie fazy play-off zagrał z Budowlanymi Łódź. Siatkarskie derby Łodzi padły łupem Budowlanych. Tymczasem Radomka przegrała z Rysicami Rzeszów.