Moya Radomka Radom kontra Stal Mielec. Śledź na bieżąco relację NA ŻYWO z tego meczu

Radosław Olchowski
Siatkarki Moya Radomki Radom wygrały kolejny mecz w Tauron Lidze. Tym razem radomianki ograły 3:2 Stal Mielec. Anna Jajkiewicz
Siatkarki Moya Radomki Radom rozgrywały ostatni mecz o punkty Tauron Ligi w 2023 roku. W wyjazdowym meczu rywalkami radomianek była ITA Tools Stal Mielec. Po blisko ponad dwugodzinnej rywalizacji radomianki wygrały 3:2 w setach. Na stronie www.echodnia.eu prowadziliśmy tekstową relację na bieżąco.

ITA Tools Stal Mielec - Moya Radomka Radom - 2:3
Sety: 25:19, 24:26, 21:25, 26:24, 10:15
Stal: Nowacka, Bałucka, Mucha, Gieraszewska, Kubacka, Kucharska, Łyduch (libero) oraz Pancewicz (libero), Walczak, Dyduła.
Radomka: Łyczakowska, Gałkowska, Johnson, Świrad, Murek, Scholzel, Stenzel (libero) oraz Gajer, Nowakowska, Reiter, Rybak -Czyrniańska, Strasz (libero) **

W secie otwarcia radomianki nie były efektywne, bo od stanu 15:15, miejscowe uciekły na cztery punkty. Wówczas świetnie spisywała się Aleksandra Gieraszewska. Atakująca Stali była nie do zatrzymania w ataku, punktując niemiłosiernie. Ostatecznie miejscowe wygrały partię otwarcia, a kluczowy punkt zdobyła Emilia Mucha, która skutecznie obiła blok Radomki.
W następnej rozgrywce Stal wiodła prym. Ale Radomka nie dała za wygraną i w końcówce przechyliła szalę na swoją korzyść. Przy stanie 24:24 najpierw skutecznie zaatakowała Paulina Reiter, zaś za moment ze skrzydła huknęła Hilary Johnson. To oznaczało wygraną Radomki i doprowadzenie do remisu w tym spotkaniu.
Trzecia odsłona to popis Radomki w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W efekcie radomskie siatkarki od stanu po 13 tylko powiększały przewagę. W końcówce zaatakowała z krótkiej Marie Scholzel, a to oznaczało prowadzenie radomianek w tym spotkaniu.
Przed czwartą partią było jasne, że Radomka była lepsza w punktowych blokach (9:7), skuteczniejsza w ataku (44 % do 37 %) oraz w przyjęciu zagrywki (51% do 45%). Radomka była też lepsza w asach serwisowych (7:4).
Ale żeby podsumować swoje lepsze osiągnięcia trzeba było wygrać kolejnego seta i cały mecz. No i Radomka robiła wszystko, by wybić Stali z głowy korzystny rezultat. Po ataku Reiter było już 9:6 dla radomianek. Potem poprawiła Johnson. I kiedy wydawało się, że Radomka zdobędzie trzy punkty, gospodynie zaczęły punktować. W efekcie dobrnęły do setbola i Emilia Mucha, przyjmująca Stali doprowadziła do remisu w tym pojedynku.
W decydującej partii Radomka wzięła sprawy w swoje ręce. Przez cały czas krótkiego seta była na prowadzeniu. Ostatecznie przyjezdny zdobyły kluczowego seta, wygrywając starcie po tie -breaku. Wygraną w Mielcu podsumowała Klaudia Nowakowska, która wykorzystała kontratak.

Tak zapowiadaliśmy starcie Stali Mielec z Moya Radomką Radom.

Podopieczne trenera Stefano Micoliego walczą o czwarte zwycięstwo z rzędu i siódme w bieżących rozgrywkach elity.
Radomianki są w dobrej dyspozycji. Ostatnie trzy ligowe mecze kończyły zwycięstwami. Po meczu z MKS-em Kalisz, Radomka awansowała na szóste miejsce.

Tymczasem gospodynie piątkowego starcia nie radzi sobie w roli beniaminka. Drużyna z Mielca zgromadziła w obecnym sezonie tylko cztery punkty i zajmuje ostatnią lokatę w stawce. W bieżącej edycji Tauron Ligi mielczanki wygrały tylko raz.

Jeśli chodzi o rywalizację Radomka – Stal w pierwszej rundzie to ekipa trenera Micoliego ograła Stal 3:1. Kibice zespołu z Radomia liczą, że i w rewanżu lepsze będą ich ulubienice.