- Na Borkach na pewno nie będzie nudno - mowi Anna Sadal,...

  - Na Borkach na pewno nie będzie nudno - mowi Anna Sadal, dyrektor radomskiego Domu Kultury"Borki"

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  .Anna Sadal

  .Anna Sadal © Barbara Koś

  W okresie letnim Borki stają się najbardziej atrakcyjną dzielnicą Radomia. Wiadomo - zalew. A jeśli będzie padać? Wtedy pozostaje dom kultury. Rozmawiamy z Anną Sadal, dyrektorem Domu Kultury "Borki" przy ulicy Suchej 2.
  .Anna Sadal

  .Anna Sadal © Barbara Koś

  Barbara Koś: Powróciło słońce i robi się coraz cieplej. Macie silną konkurencję zalewu. Czym w te wakacje zachęcicie dzieci -może nawet bez deszczu - do odwiedzania palcówki?

  Anna Sadal: Oczywiście bogatą ofertą letnią, która, wydaje mi się, trafi do wszystkich dzieci. W zależności naturalnie od zainteresowań. Już pierwszego dnia wakacji mieliśmy dużą grupę najmłodszych mieszkańców osiedli. A był to dzień tak zwany regulaminowy, chociaż odbyły się już pierwsze zawody sportowe.

  - Skoro osiedli, to znaczy, że odwiedzają was nie tylko "małe Borki"?

  - Nie tylko. Są jeszcze dzieci z Wośnik, Halinowa i Potkanowa. Choć Borki przeważają. Jesteśmy jedyną placówką kulturalną w tym rejonie.

  -Jakie macie w tym roku nowe propozycje dla odwiedzających?

  - Wakacje odbywają się pod hasłem dwóch ważnych ludzi kultury: Kornela Makuszyńskiego - w związku ze 130 rocznicą jego urodzin oraz Oskara Kolberga, folklorysty, w dwusetną rocznicę jego urodzin.

  - Makuszyński pozostaje wciąż bardzo popularnym pisarzem wśród najmłodszych. O Oskarze Kolbergu dzieci zapewne słyszały w szkole. W jaki sposób chcecie przypomnieć ich twórczość?

  - Cykl wydarzeń "Kornel Makuszyński dzieciom" ma na celu zapoznanie z twórczością pisarza poprzez konkursy literackie i zabawy. Będzie też punkt "Kornel Makuszyński oczami dzieci" czyli zabawy z tekstem pisarza i konkursy plastyczne dla najmłodszych. Z kolei cykl "Śladami Oskara Kolberga" to warsztaty muzyczne dla dzieci. W programie warsztatów jest wprowadzenie do historii muzyki oraz nauka śpiewu i gry na instrumentach klawiszowych.

  - Niewątpliwie po tych zajęciach dzieciaki zechcą się poruszać. A wtedy?

  - Mogą rekreować się podczas zajęć z podstaw rytmiki i tańca zatytułowanych"Rytm". Czekają też zajęcia "W kręgu muzyki": warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży" "Małe igrzyska"- zajęcia sportowo-rekreacyjne na terenie MOSiR "Borki" oraz gry i zabawy sportowo rekreacyjne na terenie placówki.
  W planach mamy oczywiście wodę: wyjście na basen i do parku linowego i naturalnie na kąpielisko miejskie - zalew Borki.

  - A co dla małych talentów plastycznych?

  - Wyliczę: "Portret i autoportret" i "Martwa natura" - zajęcia plastyczne i cykl "W kręgu sztuki" - warsztaty kulturowe podczas których powiemy o urokach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Dla wszystkich mamy gry planszowe oraz wyjście do kina a także wycieczkę po Radomiu "Śladami historii".

  -Pamiętacie o talentach muzycznych?

  -Naturalnie. "Przeboje muzyki poważnej" to warsztaty dla dzieci uzdolnionych muzycznie mające w programie teorię muzyki i ćwiczenia umiejętności muzycznych.
  Dla starszych mamy natomiast "Jamsession'". To z kolei warsztaty skierowane do muzyków: gitarzystów, perkusistów i basistów, początkujących i średnio zaawansowanych. Przypomnę, że przy zapisie warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie własnego sprzętu: gitary, gitary elektrycznej i wzmacniacza. Lato na Borkach na pewno nie będzie nudne.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ