Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na wąskiej ulicy Kwiatkowskiego piesi nie czują się bezpiecznie

Marcin WALASIK [email protected]
- Kierowcy pędzą jak szaleni, drogowcy powinni ograniczyć prędkość na tak wąskiej i zabudowanej ulicy – mówi Elżbieta Farkowska, którą spotkaliśmy u zbiegu ulic Kwiatkowskiego i Białej.
- Kierowcy pędzą jak szaleni, drogowcy powinni ograniczyć prędkość na tak wąskiej i zabudowanej ulicy – mówi Elżbieta Farkowska, którą spotkaliśmy u zbiegu ulic Kwiatkowskiego i Białej. Tadeusz Klocek
Mieszkańcy Glinic domagają się spowolnienia ruchu. Drogowcy planują spore zmiany. Kiedy je wprowadzą?

Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu:

- Planowane prace na ulicy Kwiatkowskiego obejmą poprawę nawierzchni, budowę nowej zatoki autobusowej, a także przebudowę oświetlenia oraz kanałów sanitarnych. Ponadto pojawią się elementy, które zapewnią większe bezpieczeństwo pieszych. Remont nie jest ujęty w przyszłorocznym planie inwestycyjnym. Jeśli w przyszłym roku zostanie ogłoszony nabór wniosków do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, będziemy starali się o dofinansowanie na 2013 rok.

Do południa ruchliwą jezdnię pomaga pokonać pieszym tak zwany „Mikołaj”. Później muszą oni liczyć tyko na rzadko spotykaną uprzejmość ze strony kier
Do południa ruchliwą jezdnię pomaga pokonać pieszym tak zwany „Mikołaj”. Później muszą oni liczyć tyko na rzadko spotykaną uprzejmość ze strony kierowców. Tadeusz Klocek

Do południa ruchliwą jezdnię pomaga pokonać pieszym tak zwany "Mikołaj". Później muszą oni liczyć tyko na rzadko spotykaną uprzejmość ze strony kierowców.
(fot. Tadeusz Klocek)

Ulica Kwiatkowskiego jest po alei Grzecznarowskiego drugą, popularną trasą łączącą osiedle Ustronie ze Śródmieściem. Codziennie przejeżdża nią tysiące samochodów. Piesi, próbujący przedostać się na drugą stronę jezdni, mają z tym nie lada problem.

Na bardzo duży ruch pojazdów i częste przekraczanie dozwolonej prędkości skarżą się przede wszystkim rodzice uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej numer 31 przy ulicy Białej. Wielu maluchów, udając się na zajęcia lub wracając do z nich domu, musi przejść przez ulicę Kwiatkowskiego.

SĄ RÓŻNE POMYSŁY

Mieszkańcy Glinic podsuwają miejskim drogowcom kilka pomysłów, które powinny poprawić bezpieczeństwo pieszych na ulicy Kwiatkowskiego. Sugerują między innymi montaż wzbudzanej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Białą.

- Można ograniczyć dopuszczalną prędkość i wybudować przejścia dla pieszych w postaci progów zwalniających, przystosowanych do przejazdu autobusów - twierdzi pan Adam, którego spotkaliśmy na ulicy Kwiatkowskiego z córką Anią.
MA BYĆ BEZPIECZNIEJ

Okazuje się, że miejscy drogowcy mają w planach generalny remont opisywanej ulicy. Prace nad dokumentacją projektową wąskiej trasy, przecinającej Glinice, są już na końcowym etapie. Obecnie uzgadniane są szczegóły techniczne dotyczące zasilania nowych latarń.

- Po remoncie ulica Kwiatkowskiego zyska elementy, które zapewnią większe bezpieczeństwo pieszych. Na przejściach zostaną zamontowane azyle, być może niektóre będą wyniesione - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Czy będą światła i ograniczenie prędkości?

Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu:

- Nie przewidujemy instalowania wzbudzanej sygnalizacji świetlnej u zbiegu ulic Kwiatkowskiego i Białej. Obowiązuje tam limit prędkości zgodny z przepisami, czyli do 50 kilometrów na godzinę. W naszej ocenie jest on wystarczający dla zapewnienia bezpieczeństwa pieszych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie