Natalia Polit zapisała się w historii radomskiego tenisa. Krasnalka AT Masters z mistrzowskim medalem!

Maciej Kwiatkowski
Natalia Polit z medalem nieoficjalnych mistrzostw Polski
Natalia Polit z medalem nieoficjalnych mistrzostw Polski Facebook, Masters Radom
Dużym sukcesem Natalii Polit zakończyły się zawody 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Krasnali i Krasnalek, uważane za nieoficjalne Mistrzostwa Polski do lat 10. Tenisistka Akademii Masters Radom zdobyła brązowy medal.

Natalia Polit z brązowym medalem Mistrzostw Polski do lat 10 w deblu

W turnieju rozegranym na kortach w Piotrkowie Trybunalskim wystartowało ponad 100 czołowych zawodników i zawodniczek z całego kraju. Wśród nich zagrały także dwie reprezentantki Mastersa - Natalia Polit i Khrystyna Ventsel.

Polit występując w parze z Natalią Skrypichayko (Hutnik Warszawa), po pokonaniu dwóch par przegrała dopiero w półfinale z rozstawionym z numerem drugim duetem Julia Stec / Julia Herma (BKT Advantage Bielsko-Biała. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Natalia Polit i Natalia Skrypichayko w obu setach prowadziły już 5:4, ale ostatecznie przegrały 5:7, 5:7.

Zabrakło doświadczenia, ale i tak jest to bardzo duży sukces młodej zawodniczki

– przyznała Katarzyna Chmielewska, trener Mastersa.

Szczególnie wyrównany był mecz ćwierćfinałowy, w którym para radomsko-warszawska przegrywała już w super tie-breaku 3-8, by ostatecznie zwyciężyć 12-10 i zapewnić sobie miejsce na podium, tej mającej już ponad 20-letnią historię imprezy.

Jest to pierwszy wśród dziewcząt medal radomskiej zawodniczki od 16 lat, a trzeci w historii tej imprezy, gdzie pierwsze dwa medale – złoty i srebrny wywalczyła w 2007 roku Maria Grzeszczyk, która w finale singla pokonała Magdalenę Fręch, by w deblu grając w parze z Barbarą Wiśniewską uznać wyższość pary Fręch / Maria Robowska

– dodał Jan Błaszczyk, prezes AT Masters.