Natalia Wosztyl i Martyna Kotwiła z RLTL Optimy Radom nie próżnują. Radomskie lekkoatletki startowały w prestiżowych zawodach

Radosław Olchowski
Natalia Wosztyl udanie zaprezentowała się na mityngu w Austrii
Natalia Wosztyl udanie zaprezentowała się na mityngu w Austrii archiwum Natalii Wosztyl
Kolejne starty w sezonie na otwartych stadionach zanotowały lekkoatletki Optimy Radom. Natalia Wosztyl biegała na mityngu w Austrii, zaś Martyna Kotwiła wystąpiła w memoriale Ireny Szewińskiej.

Na podium w Austrii

Najpierw o występie Natalii Wosztyl. Zawodniczka Optimy została zaproszona na mocno obsadzone zawody w Austrii. W miejscowości St. Polten odbył się bowiem mityng Liese Prokop Memorial, który rozgrywany jest w ramach serii World Athletics Continental Tour – Challenger.

Wosztyl wystąpiła w Austrii na swoim koronnym dystansie, czyli w biegu na 400 metrów przez płotki. Uzyskując 57.67 sek. zajęła 3. miejsce. W tej konkurencji najlepsza okazała się Nora Ennadi z Maroka (55.83.). Warto dodać, że dla radomskiej płotkarki był to pierwszy start w tym sezonie w oficjalnych zawodach poza granicami Polski.

Najlepsza spośród Polek

Druga z radomskich lekkoatletek, Martyna Kotwiła wzięła udział w memoriale Ireny Szewińskiej, który odbył się w Bydgoszczy. Na stadionie Zawiszy sprinterka rywalizowała w wyścigu na 200 metrów. Uzyskała najlepszy wynik w sezonie na tym dystansie (23.17) i była najszybsza spośród startujących Polek. Ostatecznie w doborowym towarzystwie uplasowała się na 5. miejscu. Wygrała Brytyjka Daryll Neita (22.23).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani