Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nauczyciel na Medal. Anna Gregorczyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych zwyciężyła w kategorii nauczycieli szkół ponadpodstawowych w Radomiu

Łukasz Kościelniak
Nauczycielem na Medal w Radomiu w kategorii szkół ponadpodstawowych została Anna Gregorczyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych.
Nauczycielem na Medal w Radomiu w kategorii szkół ponadpodstawowych została Anna Gregorczyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Joanna Gołąbek
Zakończyło się głosowanie w powiatowym etapie akcji „Echa Dnia” - Nauczyciel na Medal 2019. Czytelnicy wybrali najbardziej cenionych i lubianych, przez uczniów i ich rodziców, nauczycieli. W kategorii nauczyciela szkół ponadpodstawowych w Radomiu zwyciężyła Anna Gregorczyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Anna Gregorczyk ma 34 lata. W Zespole Szkół Ekonomicznych pracuje już od pięciu lat. Wcześniej pracowała w IV Liceum Ogólnokształcącym imienia doktora Tytusa Chałubińskiego w Radomiu oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Owadowie. W szkole uczy języka angielskiego w zawodzie spedytor oraz logistyk. Ma sześcioletnią córkę.

Interesuje się kinem i teatrem, jej ulubiony film to "Dirty Dancing". W wolnych chwilach uprawia zumbę.

- Regularnie uczęszczam na zajęcia. Sprawiają mi one dużo radości i frajdy. Relaksuję się i odpoczywam przy nich - tłumaczy Gregorczyk.

Chciała być tancerką

Nasza laureatka w dzieciństwie marzyła o innej ścieżce zawodowej.

- Od dziecka chciałam być tancerką, później księgową albo fryzjerką, a ostatecznie jak się okazało zostałam nauczycielem - z uśmiechem tłumaczy Anna Gregorczyk.

Wykształcenie pedagogiczne zdobywała w Częstochowie. Na Akademii Polonijnej w Częstochowie skończyła kierunek filologia angielska, a na Politechnice Częstochowskiej ukończyła studia licencjackie z zarządzania i marketingu. Ukończyła również informatykę w Wyższej Szkole Informatyki i Inżynierii w Rzeszowie.

Jak sama podkreśla, sama jednak cały czas się dokształca.

- Biorę udział w szkoleniach, kursach kwalifikacyjnych. Lubię poszerzać swoją wiedzę, cały czas zdobywać nową wiedzę i umiejętności.

Anna Gregorczyk podkreśla, że bardzo lubi swoją pracę. Sprawia jej ona dużo radości.

- W swojej pracy najbardziej lubię fakt, że mam kontakt z drugim człowiekiem. Codziennie można dowiedzieć się czegoś nowego, poznać młodzieżowy język. Nie wyobrażam sobie życia bez nauki w szkole - tłumaczy.

Przez kilka lat nasza laureatka była również wychowawczynią klasy. Podkreśla, że lubi rozmawiać i pracować z młodzieżą. Stara się przekazywać swoim podopiecznym dobre wzorce, chce też, żeby uczniowie mieli świadomość, że mogą się do niej zwrócić z każdym problemem.

- Nawiązać kontakt jest łatwo, trzeba jednak odpowiednio zachęcić uczniów do nauki. Chcę uczyć, ale też i wychowywać. W szkole średniej młodzież ma różne problemy, nie zawsze chce o nich rozmawiać z rodzicami czy znajomymi. Zawsze służyłam i służę pomocą oraz dobrą radą. Od tego jestem, bo nauczyciel to nie tylko zawód, ale też i pewnym sensie "powołanie" - mówi Anna Gregorczyk.

Projekty i innowacje

Gregorczyk realizuje również zadania pozalekcyjne. Obecnie wraz z grupą uczniów realizuje trzy duże projekty ogólnopolskiej olimpiady pod patronem "Zwolnieni z teorii".

- W ramach jednego z nich organizujemy strefę chillout dla uczniów, czyli miejsce, gdzie uczniowie będą mogli przyjść na przerwie, odpocząć, położyć się i zrelaksować - wyjaśnia.

Nasza laureatka podkreśla, że uczniowie chętnie uczestniczą w tych projektach. Praca podczas nich sprawia dużą frajdę nie tylko młodzieży, ale również i Anna Gregorczyk.

- Najważniejsze, że moi podopieczni chcą uczestniczyć w tego typu inicjatywach. Tym bardziej, że robimy coś dla szkoły. Nie dla siebie, ale dla całej naszej społeczności szkolnej - tłumaczy laureatka.

Anna Gregorczyk do nauki lubi wykorzystywać innowacyjne metody.

- Lubię stosować nowoczesne, innowacyjne metody nauki. Wykorzystujemy telefon na lekcji języka angielskiego, często jako spedytorzy używamy kodów QR, kodów kreskowych. W ten sposób chcemy, żeby uczniowie w praktyce uczyli się swojego zawodu przy okazji lekcji języka angielskiego - wyjaśnia.

Stosowanie nowoczesnych form nauki pobudza kreatywność uczniów i pomaga zachować koncentrację podczas 45-minutowych zajęć.

Zwycięstwo to powód do dumy

Zwyciężczyni naszej akcji nie ukrywa, że zwycięstwo w kategorii Nauczyciela na Medal w szkołach ponadpodstawowych jest dla niej dużym powodem do dumy. To również duże wyróżnienie za jej dotychczasową pracę i nobilitacja do dalszej pracy.

- Takie akcje są potrzebne, mobilizują, pozwalają nawiązać nowe kontakty. W kwietniu wygrałam plebiscyt na najsympatyczniejszą klasę maturalną, teraz zostałam Nauczycielem na Medal. Można powiedzieć, że to dla mnie bardzo udany rok, bo tylko wygrywam plebiscyty i odbieram nagrody - z uśmiechem tłumaczy Anna Gregorczyk.

Nasza laureatka podkreśla jednak, że zwycięstwo nie byłoby możliwe bez wsparcia innych osób.

- Uczniowie śledzili głosowanie, moi byli podopieczni ze szkoły w Owadowie na wspólnej grupie gratulowali mi zwycięstwa. Chciałabym bardzo podziękować wszystkim tym, którzy zdecydowali się oddać na mnie głosy. Dziękuję również tym osobom, które zachęcały innych do głosowania na mnie.

Gregorczyk cieszy się ze zwycięstwa tym bardziej, że nie została nominowana przez nikogo z własnej szkoły.

- Moją kandydaturę zgłosiła osoba spoza terenu Zespołu Szkół Ekonomicznych, a o nominacji powiedziała mi mama mojej koleżanki. Dla mnie to również było spore zaskoczenie, nie spodziewałam się, że ktoś zgłosi mnie do tej akcji - wyjaśnia.

Nauczycielka języka angielskiego uważa, że tego typu akcje są potrzebne i powinny być organizowane w przyszłości.

- Takie akcje są potrzebne, mobilizują, pozwalają nawiązać nowe kontakty. W kwietniu wygrałam plebiscyt na najsympatyczniejszą klasę maturalną, teraz zostałam Nauczycielem na Medal. To bardzo cieszy. Niewątpliwie dla każdego nauczyciela sama nominacja jest już dużym wyróżnieniem, a jeśli uda się zająć miejsce na podium to radość jest podwójna. Jeśli się wygra to wtedy to uczucie trudno nawet opisać słowami - tłumaczy Anna Gregorczyk.

Nasi laureaci

Na drugim miejscu w tej samej kategorii w Radomiu uplasowała się Renata Repeć ze Szkoły imienia 72. Pułku Piechoty Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Trzecie miejsca zajęła natomiast Agnieszka Jakubowska z IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia doktora Tytusa Chałubińskiego.

Nauczyciele otrzymają nagrody rzeczowe podczas specjalnej gali, która odbędzie się w piątek, 13 grudnia w Hotelu Lord w Radomiu. Zwycięzca otrzyma tytuł Nauczyciela na Medal w Radomiu, pamiątkowy medal i dyplom uznania. Awansuje również do regionalnego finału plebiscytu z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania. Laureaci drugich i trzecich miejsc otrzymają dyplom uznania oraz awans do regionalnego finału plebiscytu z zachowaniem głosów zdobytych w pierwszym etapie głosowania.

Milano w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie