Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nauka nie musi być nudna. Nauczyciele poznawali nowe technologie

Antoni SOKOŁOWSKI
Jak można wykorzystać nowe oprogramowanie komputerowe w edukacji – o tym między innymi dowiedziała się Anna Śliwińska i Justyna Sułkowska (z prawej). Porad udzielił Bohumir Soukup, przedstawiciel firmy informatycznej.
Jak można wykorzystać nowe oprogramowanie komputerowe w edukacji – o tym między innymi dowiedziała się Anna Śliwińska i Justyna Sułkowska (z prawej). Porad udzielił Bohumir Soukup, przedstawiciel firmy informatycznej. Antoni Sokołowski
Przez dwa dni w Zespole Szkół Technicznych imienia Tadeusza Kościuszki w Radomiu odbywała się konferencja "Nowoczesne technologie Informacyjne w służbie edukacji".

Organizatorzy konferencji zachęcali do poznawania nowych technologii informatycznych, by potem z powodzeniem stosować je w szkole. Każdego roku pojawiają się nowinki technologiczne, chętnie przyjmowane przez uczniów.

- Warto skorzystać choćby z samych pokazów w naszej szkole. Nauczyciele biorący w nich udział mogli dowiedzieć się, jak ciekawie poprowadzić zajęcia dzięki technologii informatycznej - powiedziała Bernadeta Kudas, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych imienia Tadeusza Kościuszki w Radomiu.

WYKŁADY i ĆWICZENIA

Radomska szkoła już po raz szósty przygotowała konferencję, ale wyjątkowo w tym roku konferencja trwała aż dwa dni. Były też wykłady i praktyczne warsztaty, na których uczestnicy, także nauczyciele dowiedzieli się, jak wykorzystać konkretne rozwiązania informatyczne

- Coraz więcej nauczycieli docenia nasze warsztaty. Można było na nich dowiedzieć się, że niektóre programy dla nauczycieli są za darmo - dodała dyrektor Kudas.

Jedną z ciekawostek na konferencji były pokazowe lekcje z wykorzystaniem programów nowej generacji. Uczniowie mogli też korzystać z ciekawych, graficznych narzędzi. Zaprezentowane też zostały nowe programy, które dopiero docierają na rynek informatyczny.

Zaskakujące w radomskiej konferencji było także to, że przyjechało na nią wielu nauczycieli z odległych, wiejskich gmin. Gdy tymczasem nauczycieli z samego Radomia nie było tak dużo.

- Najwyraźniej wiejscy nauczyciele już dawno dostrzegli, że mogą dorównać miejskim kolegom dzięki nowym oprogramowaniom i technologii informatycznej - usłyszeliśmy na jednym ze stoisk.

PROGRAM DLA 6-LATKA

Na wystawie w szkole prezentowały się firmy informatyczne. Każdy mógł zobaczyć, jak działa choćby mobilna pracownia.

- Niekiedy to same dzieci mogą budować programy i je wykorzystywać w lekcji. Dzięki przyjaznej grafice już nawet kilkulatki, powiedzmy 6-latki, świetnie sobie radzą z komputerem - opowiada Bohumir Soukup, przedstawiciel firmy informatycznej, który aż z Czech przyjechał do Radomia.

Zespół Szkół Technicznych jest liderem w Radomiu, jeśli chodzi o stosowanie nowych technologii w nauce.

- To także dlatego radomska szkoła otrzymała niedawno zaszczytny tytuł "Innowacyjna Szkoła 2010". To oznacza, że szkoła jest otwarta na nowe technologie i wykorzystuje je w pracy dydaktycznej - powiedział Krzysztof Święcicki, przedstawiciel Microsoft.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie