Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie miał litości nad żoną! Cierpiała tak dwa lata

/Sok/
Bulwersująca historia z gminy Gielniów.

Sąd Rejonowy w Przysusze przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Według ustaleń, 32-latek od prawie dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Najczęściej był pod wpływem alkoholu, kiedy wszczynał awantury domowe. W czasie scysji używał słów wulgarnych, groził swojej małżonce, straszył, szarpał za włosy, pluł na nią i bił po twarzy i smarkał na kobietę. Małżonek kopał też swoją żonę po całym ciele, wyganiał z domu i groził, że ją zabije.

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek, 27 września po tym jak ponownie wszczął awanturę. Na podstawie zgromadzonego materiału sąd zastosował wobec mężczyzny areszt na jeden miesiąc. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem i może dotyczyć każdego. - Najczęściej kwalifikowana jest jako przestępstwo, polegające na znęcaniu się fizycznym lub psychicznym nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny. Przestępstwo to jest ścigane z urzędu - mówi nadkomisarz Tamara Bomba, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przysusze.

PRAWA OFIAR

Stróże prawa przekonują, że na miejscu zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy w rodzinie. - Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się stanowczych działań przemoc się powtórzy - mówią policjanci z Przysuchy

Jednocześnie zgodnie z prawem, ofiary mogą liczyć na pomoc. Jest także możliwość obowiązkowej terapii dla sprawców przemocy, a na samorządach spoczywa obowiązek tworzenia programów przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

- 1 sierpnia tego roku weszła życie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, która wprowadziła szereg zmian istotnych dla poprawy doświadczających przemocy w rodzinie. Ustawa ta wprowadza między innymi zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci, bezpłatną obdukcję, środki separujące - na przykład zakaz zbliżana sprawcy do ofiary, czy nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania - dodaje nadkomisarz Tamara Bomba.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie