Nie mieli litości dla rywali. Zaskakujące wyniki "okręgówki"

/SzS/
Oskar Przysucha rozgromił Powiślankę Lipsko. O piłkę walczą Rafał Krupa (z prawej) i zawodnik gospodarzy, Norbert Krzyżanowski. A. Nitzki
W czwartej kolejce piłkarskiej Tymex Ligi Okręgowej doszło do nokautujących wręcz wyników. Trzy prowadzące w tabeli zespoły, nie miały litości dla swoich rywali.

Oskar Przysucha - Powiślanka Lipsko 5:0 (4:0), Obuch 6, P. Gil 10, Moskwa 20, M. Gil 26, Płuciennik 73.
Oskar: Przepiórka (46 Łukasik) - D. Siwek, Moskwa, Kucharski, Binkowski, Obuch, K. Siwek, Najdzik (46 Płuciennik), M. Gil (74 Pałgan)-, Krzyżanowski (57 J. Sapieja), P. Gil.
Powiślanka: Rak - Szewczyk, Jankowski, Boguś, Kwiatkowski, Włoszczak (65 Fliszkiewicz), Krupa, Małek, Barański (80 Bzikot), Jabłoński (31 Gołda), Skorupa.
Po dośrodkowaniu Patryka Gila już w 6 minucie Grzegorz Obuch trafił do siatki gości. W odstępie następnych 20 minut gospodarze strzelili jeszcze trzy bramki. Po przerwie dołożyli jeszcze jedno trafienie i dwukrotnie poprzeczka ratowała ekipę Powiślanki przed stratą gola.

Proch Pionki - Oronka Orońsko 7:0 (2:0), Kołodziej 6 Szczepanski 25, 54, Bolek 50, 71, Gębczyk 66, Michalski 77.
Proch: Staniszewski - T. Kołodziejczyk, M. Molga, Klimowicz, Gębczyk, K. Molga (68 Skalski), Michalski, Trojanowski (68 Sałek), Kołodziej (57 Czekaj), Bolek, Szczepański (73 Kisiel).
Oronka: Płowiec - Chmielewski, K. Gumulak, Badeński, Bączek (46 Hebda), Faliński, G. Suligowski (57 Wasik), Koptas, Zawadzki (66 Grzyb), Zepchło (76 R. Olejarz), Bursa.
Bardzo dobry pojedynek rozegrali piłkarze Prochu. Byli faworytem tej potyczki, ale nikt nie spodziewał się rozmiarów wygranej.

Legion Głowaczów - Zawisza Sienno 8:1 (2:0), Jończyk 6, 82, Senator 44, Pawlonka 48, Banach 50, Ł. Krupa 56 z karnego, Konopka 58, Śmielak 75 - S. Klaus 60.
ZAŁATWILI ŚMIELAKA
Strzelcem jednej z bramek był Paweł Śmielak, pozyskano do Legionu młody zawodnik Broni Radom.

Plon Garbatka - Ruszcovia Borkowice 5:0 (2:0), Rolnik 3, D. Pietrzyk 33 z karnego, Grzybowski 48, 80, Molęda 60.
Plon: Jurczak - Mąkosa, Wiraszka, P. Sałek, Kogut (60 Binkowski), Grzybowski, Fusiek, Molęda, Rolnik (50 Wołosz), Drachal (80 Fiet), D. Pietrzyk (70 S. Sałek).
Nie wiadomo jak potoczyłby się ten mecz, gdyby nie sytuacja z 33 minuty. Wówczas bramkarz Ruszcovii, Dawid Skuza faulował w polu karnym Daniela Pietrzyka. Sam poszkodowany wykorzystał rzut karny, ale golkiper z Borkowic musiał opuścić boisko. Ponieważ goście nie mieli drugiego bramkarza, na bramkę wszedł trener Artur Ludew, szkoleniowiec Ruszcovii.

Skaryszewianka Skaryszew - Sokół Przytyk 0:6 (0:2), Janiszewski 15, Panek 20, Starzyński 50, 55, Skałbania 75, 85.
Sokół nie chciał być gorszy niż niż prowadząca w tabeli dwójka z Pionek i Przysuchy.

KS Warka - Zwolenianka Zwoleń 0:0.
Warczanie po raz kolejny zawiedli. Po raz kolejny zespół zmarnował kilka świetnych okazji i nie zdołał wygrać meczu.

Iłżanka Kazanów - Jodła Jedlnia Letnisko 5:0 (3:0), Kubryn 1, 38, 68, Dębski 45, 90.
Iłżanka: Wurman - D. Dypa (82 Kosowski), K. Dypa, P. Owczarek, Oleksik, Tkaczyk, Ćwiklak, Rutkowski (83 Korczak), Bednarek (85 Wólczyński), Kubryn (78 Fałek), Dębski.

Pilica Nowe Miasto - Gracja Tczów 4:1 (2:1), M. Rzepkowski 30 z karnego, 55, Jaworski 40, Białas 80 - Wolszczak 17.
W pojedynku beniaminków Pilica nie dała szans Gracji. Warto zauważyć, że tczowianie po raz drugi w tym sezonie prowadzą w meczu i potem wysoko przegrywają.