Niesamowity finał Pucharu Polski w Radomiu. Trofeum dla Dąbrowy!

/sid/
Siatkarki MKS Tauron Dąbrowa Górnicza po raz pierwszy w historii zwyciężyły w Pucharze Polski Ł. Wójcik
Siatkarki MKS Tauron Dąbrowa Górnicza pokonały w finale Enea Cup, Pucharze Polski kobiet 3:1 Atom Trefl Sopot. Najlepszą zawodniczką turnieju została Izabela Żebrowska, atakująca Dąbrowy.

Siatkarki z Dąbrowy udowodniły, że drużyna, o sile której stanowią wszystkie zawodniczki, potrafi być niezwykle groźna, dla każdego zespołu. Podopieczne Waldemara Kawki w półfinale wyeliminowały faworyzowaną Muszyniankę Muszyna, a w finale, po dobrej grze pokonały drugiego z najpoważniejszych kandydatów do zdobycia Pucharu Polski, zespół z Sopotu

W czwartej partii, Atom Trefl Sopot prowadził 19:12 i był na prostej drodze do wyrównania stanu meczu, jednak zmienniczki Dąbrowy, zdołały nie tylko odrobić straty, ale także rozstrzygnąć seta i mecz na swoją korzyść. Na słowa uznania zasłużyła Dorota Ściurka, której asowa zagrywka dała dąbrowiankom meczbola.

Po ostatniej akcji, w której nieomylna dotychczas Corina Ssuschke-Voigt, środkowa bloku Atomu Trefla zaatakowała w antenkę, ekipa z Dąbrowy, po raz pierwszy w historii zdobyła Puchar Polski! Tym samym, zespół z Dąbrowy zapewnił sobie miejsce w Lidze Mistrzyń i wywalczył premię finansową w wysokości 150 tys. zł. Najlepszą zawodniczką turnieju została Izabela Żebrowska, atakująca dąbrowianek.

Atom Trefl Sopot - MKS Tauron Dąbrowa Górnicza 1:3 (25:20, 18:25, 20:25, 24:26).
Sopot: Glass, Kożuch, Hodge, Sieczka, Tokarska, Ssuschke-Voigt - Maj (libero) oraz Świeniewicz, Bełcik, Konieczna, Dziękiewicz.
Dąbrowa: Dirickx, Żebrowska, Leys, Skoworńska, Liniarska, Plchotova - Strasz (libero) oraz Śliwa, Zaroślińska, Nuszel, Ściurka.