Nieskuteczna próba odwołania wiceprzewodniczącego Rady...

  Nieskuteczna próba odwołania wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Radomskiego

  /jp/

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Tadeusz Nowicki głosuje w swojej sprawie.

  Tadeusz Nowicki głosuje w swojej sprawie.

  Stosunkiem głosów 5 za i 15 przeciw upadł podczas piątkowej Sesji Rady Powiatu Radomskiego wniosek o odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącego rady Tadeusza Nowickiego. W samorządzie powiatowym czuć już gorączkę przedwyborczą - dwoje radnych zmieniło barwy polityczne.
  Tadeusz Nowicki głosuje w swojej sprawie.

  Tadeusz Nowicki głosuje w swojej sprawie.

  Tadeusz Nowicki to jedyny w radzie radny związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Objął to stanowisko, po tym jak w marcu odsunięto od współrządzenia w samorządzie powiatowym Prawo i Sprawiedliwość.

  WŁADZA ORAZ SKŁÓCENI I PODZIELENI MIESZKAŃCY

  Tym razem to radni Prawa i Sprawiedliwości podjęli próbę odwołania Tadeusza Nowickiego. Powodem był konflikt, skutkujący rozlicznymi sprawami w sądzie, pomiędzy Nowickim a byłym strażakiem z Suchej Radosławem Białkiem.

  "Tadeusz Nowicki nie jest godny sprawowania funkcji wiceprzewodniczącego z racji szkodliwych działań podejmowanych wobec mieszkańców powiatu. Od dwóch lat jesteśmy świadkami gorszących działań przeciwko strażakowi OSP Sucha Radosławowi Białkowi. Doprowadziły one do skłócenia i podziału wśród mieszkańców i działały na szkodę powiatu radomskiego" - napisali we wniosku radni Prawa i Sprawiedliwości.

  Głosowanie nad odwołaniem wiceprzewodniczącego nie było poprzedzone dyskusją. Nie zgodził się na nią, ani nie wyraził zgody na odczytanie listu strażaka przewodniczący rady Tadeusz Osiński z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

  - To jest oburzające. Żeby nie pozwolić nawet wnioskodawcom na zabranie głosu w tak ważnej sprawie ? Nie wiem czy to wszystko ma jeszcze coś wspólnego z demokracją - mówił po sesji radny Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Dziubasik.

  ZMIANA BARW KLUBOWYCH

  Ostatecznie w głosowaniu za odwołaniem Tadeusza Nowickiego było 5 posłów, dwóch wstrzymało się od głosu, a 15 było przeciw. W radzie powiatu czuć już gorącą atmosferę związaną ze zbliżającymi się wyborami. Od 16 lat w powiecie rządzi Polskie Stronnictwo Ludowe. Wyniki ostatnich wyborów do europarlamentu pokazuje, że władza w powiecie może się zmienić. W majowych wyborach PiS zdobył w powiecie ponad 53 procent głosów, a ludowcy niewiele ponad 11.

  Do tego radomskim pełnomocnikiem partii Polska Razem Jarosława Gowina jest obecny koalicjant ludowców i wicestarosta Krzysztof Górak. Tymczasem na szczeblu krajowym doszło do porozumienia PiS z Jarosławem Gowinem i nie wiadomo z kim dogada się po ewentualnym sukcesie wyborczym Krzysztof Górak i jego Wspólnota Samorządowa - z PSL, czy z PiS ?
  PiS liczy też na porozumienie z komitetem wyborczym, którego szefem jest były burmistrz Pionek Romuald Zawodnik. W piątek w radzie doszło do kilku zmian klubowych. Ewa Markowska
  - Bzducha przeszła ze Wspólnoty Samorządowej do PiS, a Antoni Dzik, rzekomo nie zadowolony z tego, że nie umieszczono go na pierwszym miejscu listy wyborczej w zbliżających się wyborach samorządowych zmienił barwy klubowe z PiS na Wspólnotę samorządową.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ