Niespodziewana porażka E.Leclerc Radomki. Radomianki przegrały na wyjeździe z przedostatnim w tabeli Uni Opole

Michał Nowak
W pierwszej rundzie E.Leclerc Radomka pokonała u siebie Uni 3:1. W Opolu radomianki przegrały jednak 0:3. Tadeusz Klocek
Siatkarki E.Leclerc Radomki przegrały na wyjeździe z przedostatnim Uni Opole 0:3 Po tej niespodziewanej porażce, radomianki spadły na czwartą pozycję w pierwszoligowej tabeli.

Uni Opole - E.Leclerc Radomka Radom 3:0 (25:19, 28:26, 25:17)

W pierwszej rundzie podopieczne trenera Jacka Skroka wygrały z Uni w Radomiu 3:1 zdobywając komplet punktów i teraz chciały ten wynik powtórzyć. Niestety, zespół z Opola okazał się lepszy i to on zgarnął trzy "oczka".

Pierwsze minuty tego spotkania to wyrównana walka z obu stron. Później inicjatywę przejęły gospodynie, które po skutecznym ataku Oliwii Michalak z prawego skrzydła prowadziły 17:14. Tę przewagę utrzymały do samego końca i po błędzie własnym, E.Leclerc Radomka przegrała partię otwarcia do 19.

Zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg miał set numer dwa. Do stanu 16:16 wynik właściwie cały czas oscylował w granicach remisu. Wtedy jednak trzy punkty z rzędu zdobyły opolanki i o czas poprosił trener Jacek Skrok. Zespół Uni prowadził już 23:20, ale radomianki doprowadziły do ciekawej końcówki. Ostatecznie jednak na przewagi zwyciężyły miejscowe.

W trzeciej odsłonie radomianki toczyły wyrównaną walkę tylko do stanu 9:9. Potem inicjatywa była już po stronie Uni. Zespół z Opola powiększał konsekwentnie przewagę i ostatecznie zwyciężył 25:17 po skutecznym bloku na Gabrieli Borawskiej.