Nieudana inauguracja szczypiornistek Pre Zero APR-u Radom w Centralnej Lidze Kobiet. Sambor Tczew lepszy o dwa trafienia

Radosław Olchowski
Na inaugurację rozgrywek w Centralnej Lidze Kobiet szczypiornistki ZAPR -u Radom przegrały z Samborem Tczew. archiwum APR Radom
Na inaugurację zmagań w Centralnej Lidze Kobiet, piłkarki ręczne Pre Zero APR -u Radom rywalizowały z Samborem Tczew. Mecz zakończył się wygraną zespołu z Zachodniopomorskiego.

Na inaugurację rozgrywek w Centralnej Lidze Kobiet szczypiornistki Pre Zero APR -u Radom spisywały się początkowo wyśmienicie. Radomianki wysoko prowadziły z Samborem Tczew. Po kilku minutach radomianki prowadziły bez starty gola. Zresztą przez całą pierwszą połowę gospodynie prowadziły i to zdecydowanie. Kolejne gole dały przewagę do przerwy 15:9.

Zobaczcie krótkie wideo z meczu:

Po zmianie stron ekipa z Tczewa wybitnie poprawiła swoją ofensywę. Po kilku minutach drugiej części przyjezdne wyrównały na 16:16, a za chwilę po trafieniu Wiktorii Łosiak, prowadziły dwoma golami. Szybko odpowiedziała Maria Mazurkiewicz, która wykorzystała akcję całego zespołu. Kiedy Aleksandra Głuszko wcelowała ze skrzydła, radomianki przegrywały tylko 20:21. Potem miejscowe nie wykorzystały akcji w ofensywie, podobnie jak rywalki z Tczewa. Tak , czy owak Sambor okazał się lepszy i w 52 minucie prowadził już różnicą trzech bramek. Gola zdobyła wtedy Katarzyna Zduniak, która wykorzystała karnego.

W końcówce spotkania podopieczne trenera Adriana Kondraciuka robiły wszystko, by zniwelować starty. Niestety nie udało się i piłkarki ręczne APR -u przegrały na inaugurację CLK różnicą dwóch bramek.

- Graliśmy dobre spotkanie. Do przerwy kontrolowaliśmy przebieg meczu. Niestety, nasze zawodniczki dały się zdominować po zmianie stron. Przegraliśmy minimalnie, choć patrząc na drugą połowę zasłużenie - skomentował dla Echa Dnia Dariusz Nobis, jeden z trenerów grup młodzieżowych APR -u Radom.

Pre Zero APR Radom – SPR Sambor Tczew 25:27 (15:9)
APR: Kolasińsk - Papke 8, Głuszko 5, Mazurkiewicz 5, Dydek 3, Domka 2, Michalska 1, Wach 1, Adaczyńska 0, Koss 0, Machnio 0, Ciszewska 0, Dylewska o, Krzymowska 0.